user
e
sv

Microsoft imzasını taşıyacak yeni Xbox kontrolcüsü duyuruldu!

201 okunma — 10 Mart 2023 15:49
Microsoft'un hem hayranlarını mutlu edecek hem de kendi imzalarını taşıyacak olan yeni Xbox kontrolcüsü duyuruldu. İşte detaylar...

Microsoft’un dün yaptığı duyuruda yeni Xbox kontrolcüsü tanıtıldı. Marka yaptığı açıklamada herkesin bir favori rengi olduğunu ve Xbox’ında favori renginin yeşil olduğundan bahsetti. Açıklamanın devamında marka hem kullanıcılarını mutlu edecek hem de kendi imzalarını taşıyacak olan yeni Xbox kontrolcüsünü duyurdu.

Yeni yeşil Xbox kontrolcüsü!

Markanın siyah, beyaz ve dört tane de özel olmak üzere toplamda altı renk kontrolcüsü vardı. Bu özel renklerse Shock Blue, Pulse Red, Deep Pink ve Electric Volt isimlerine sahip. Microsoft özel renklere eklediği Velocity Green ile renk çeşitliliğini yediye yükseltti. Böylece marka Xbox kontrolcü ailesine Microsoft imzası da ekledi.

yeni Xbox kontrolcüsü

Marka bu kolun sadece özel bir renge sahip olmadığını sahiplerine oyun oynamanın hazzını arttıracak bir tasarıma sahip olduğunu da söyledi. Teknik olaka diğer Xbox kontrolcülerine baktığımızdaysa Green Velocity rengine özel herhangi bir tasarım farkı yok. Diğer renkler ile tuş tasarımı aynı.

Xbox Game Pass Mart 2023 oyunları belli oldu. Microsoft, oyun kütüphanesine Dead Space dahil altı yeni yapım ekliyor.

Green Velocity modeli de Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemli bilgisayarlara bağlanabiliyor. Xbox kolu ile oyun oynama zevkini bilgisayar üzerinden yaşamakta mümkün. Ayrıca bluetooth üzerinden IOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Kontrolcü üzerinde 2 adet tetik tuşu bulunuyor. Ayrıca kontrolcü üzerinde yer alan paylaş düğmesiyle kullanıcılar ekran görüntüleri, video kayıtlarını ve daha fazla içeriği sorunsuz şekilde yakalayıp paylaşabiliyor. Microsoft kullanıma bağlı olarak değiştiğini belirtse de kontrolcünün 40 saate kadar pil ömrü sunduğunu belirtiyor.

yeni Xbox kontrolcüsü

Kontrolcü; Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, Windows bilgisayarlar, Android ve iOS dahil olmak üzere cihazlar arasında eşleştirme ve geçiş yapma özelliğine de sahip. Bu sayede tek bir kontrolcü ile birden fazla cihaza erişme imkanınız oluyor.

Yeni Green Velocity renkli kontrolcü Microsoft Store üzerinden satışta. Green Velocity rengiyle beraber diğer Xbox kontrolcü renklerine de bakabilirsniz. ABD fiyatı 64,99 dolar, Avrupa fiyatı 59,99 Euro olarak belirlendi. Türkiye’de ise üçüncü taraf satıcılarda 1900 TL’ye satılıyor.

yeni Xbox kontrolcüsü
Kaynak : https://shiftdelete.net/microsoft-imzasini-tasiyacak-yeni-xbox-kontrolcusunu-duyuruldu
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli