user
e
sv

Togg özel seri teslimatları 29 Ekim’de yapılacak!

180 okunma — 08 Mart 2023 22:20
NFT açık artırması ile sunulacak olan Togg C-SUV 100. Yıl Özel Seri Koleksiyonu öncelikli teslimat kapsamından çıkarıldı.

Yerli otomobil markamız Togg, uzun zamandır elektrikli C-SUV modeli üzerinde çalışıyor. Ekim 2022’de ilk kez üretim bandından inen Togg, 5 Şubat tarihinde ise ön siparişe açılmıştı. Ancak yaşanan deprem felaketi nedeniyle ön sipariş süreci ertelenen otomobil için yeni bir gelişme daha yaşanadı.

Togg, 100. Yıl Özel Koleksiyonu ertelendi

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Togg C-SUV’un 100. yıl özel serisi için bir NFT açık artırması planlandı. NFT açık artırmasının kazananları ise Togg siparişlerinde öncelik alarak koleksiyon değerindeki araçlarına daha erken ulaşacaklardı. 5 Şubat tarihinde başlayan bu açık artırma, ülkemizde yaşanan deprem faaliyeti ile durduruldu.

Bugün ise Togg’dan konu hakkında önemli bir açıklama geldi. Buna göre NFT açık artırması ile sunulacak olan Togg Özel Seri Koleksiyonu öncelikli teslimat kapsamından çıkmış durumda. NFT açık artıması ile Togg C-SUV’un özel versiyonunu satın alan kullanıcılar 29 Ekim tarihini bekleyecekler.

Ülkemizde de belirli bir fiyat aralığındaki elektrikli araçlar, farklı ÖTV dilimleri ile destekleniyor. Peki Togg fiyatı nasıl olacak?

Togg bu açıklamanın yanı sıra bir diğer ön sipariş yöntemi olan YeniLig yarışmasını da ertelediğini duyurdu. Ön sipariş ve özel koleksiyonda gecikme yaşanırken, standart teslimat konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Togg C-SUV’un daha önce beklendiği gibi 18 Mart tarihinde yollara çıkması bekleniyor.

Açıklanan Togg modelleri: Üretim ve satış takvimi

Model Araç tipi Tanıtım tarihi Türkiye çıkış tarihi Avrupa çıkış tarihi Motor
Togg SUV C-segment SUV 27 Aralık 2019 18 Mart 2023 2024 3. çeyrek Elektrikli
Togg Sedan C-segment Sedan 27 Aralık 2019 2025 1-2. çeyrek Elektrikli
Togg XCoupe C-segment XCoupe 29 Ekim 2022 2026 sonrası Elektrikli
Togg Kompakt SUV B-segment SUV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli
Togg MPV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli

 

Kaynak : https://shiftdelete.net/togg-ozel-seri-siparis
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli