user
e
sv

Yoğun bir tempo için tasarlandı

266 okunma — 04 Mart 2023 17:36
Sadece 16.9 mm kalınlıkta ve 1.39 kilo ağırlıkta. Gün içinde yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz ve yoğun tempoya rahatlıkla ayak uydurması ile kendisini farklılaştırmasını biliyor.

Bildiğiniz gibi pek çok Asus ürününde Amerikan askeri standartları uygulanır ve böylece ürünlerin daha dayanıklı olması hedefleniyor. ASUS Zenbook 14 OLED, düşmelere, titreşime ve yüksek nemli hava şartlarına karşı dayanıklı yapıda. Onu ister ofisinizde kullanın, ister bir tatil mekânında, isterseniz de evinizde.

ASUS Zenbook 14 OLED, 720p kameraya sahip ve hem ses hem de görüntü kalitesi yeterli düzeyde. Buna ek olarak, Asus’un yazılımsal bazı avantajlar sunduğunu görüyoruz. Örneğin, kamera açıkken göz takibi sağlayabilir, hareket takibi sağlayabilir ya da görünmesini istemediğiniz arka plan detaylarını blurlayabilirsiniz.

NumberPad 2.0 ve 14 inç OLED ekran

ASUS Zenbook 14 OLED, Türkçe klavyeyle geliyor. Tuşların büyüklükleri yeterli ve aralardaki boşluklar da öyle. Tuşlar hem yumuşak kullanım hissi sunuyor hem de sessiz çalışıyor. Touchpad kısmında yer verilen NumberPad 2.0 teknolojisi ise, istediğiniz an nümerik tuşlara erişim imkânı sağlıyor.
ASUS Zenbook 14 OLED, 2.8K çözünürlüklü bir ekrana sahip. Ekran gövde oranı ise, %90. Ekran, 90Hz tazeleme değeri sunabiliyor. 16:10 görüntüleme yapıyor ve HDR görüntü desteği sayesinde daha canlı ve keskin renkler sağlayabiliyor. Zaten bünyesinde %100 DCI-P3 renk gamı olduğunu da belirtelim.

12. nesil Intel Core i7

Intel Evo etiketli bu cihaz, hızlı yaşama ayak uydurmak için tasarlanan ürünlerden bir tanesi. 12. Nesil Core i7 işlemcisine sahip olan cihaz, aynı zamanda 1TB SSD ve 16GB DDR5 gibi detaylara sahip. Ekran kartı tarafında Intel’in Iris XE çözümünü, kablosuz internet bağlantı teknolojisi tarafında da Wi-Fi 6E’yi görüyoruz. Ürün, ofis uygulamaları için gayet iyi performanslar sunuyor. İster tasarımlarla ilgilenin, ister video düzenlemeleri gerçekleştirin.

“Peki bu cihazda oyun oynanır mı?” derseniz, buna da bir cevabımız var. Ürün, oyun odaklı bir bilgisayar değil. Yine de bazı oyunları çalıştırma şansınız var. Örneğin Resident Evil 7 gibi güzel grafiklere sahip bir oyunu, FHD çözünürlükte ve orta detay seviyesinde oynayabildik. Oyun süresince ortalam 45FPS performans elde edebildik.

Tek şarj ile bir günlük mesaiyi tamamlayabilirsiniz

Üründe 75w saat pil bulunuyor ve beraberinde gelen Type-C bağlantılı adaptör ile şarj edebiliyorsunuz. ASUS Zenbook 14 OLED, yarım saatlik şarj ile %25 seviyesine erişebiliyor. Tam şarj için ise 2.5 saatlik süreç gerekli.
Ürün, gündelik kullanımda, ekran parlaklık düzeyi %50 ve internet bağlantısı aktifken tek şarj ile yaklaşık 9 saatlik deneyim sunabiliyor.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/yogun-bir-tempo-icin-tasarlandi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli