user
e
sv

Wild Hearts inceleme! Son dönemin en sağlam oyunlarından biri!

309 okunma — 01 Mart 2023 15:29
Eğer şu sıralar kaliteli bir oyun oynamaya hasret kaldıysanız sizlere müthiş bir önerimiz var! Wild Hearts! Peki bu yapım bizlere neler sunuyor? İşte yanıtı!

Wild Hearts‘ı kısaca Monster Hunter türü bir oyun olarak tanımlayabiliriz. Monster Hunter serisi her ne kadar türü tanımlayıcı olsa da, türe dair pek fazla kaliteli yapım olduğunu söyleyemeyiz. Hatta çoğu insana göre Monster Hunter bu türün tek temsilcisi, yani fantastik bir dünyada yolculuk ederek yaratıkları avladığımız bir türün… EA Games bu eksikliği fark etmiş olsa gerek, bizlere türe ait diyebileceğimiz Wild Hearts’ı sundu.

Her ne kadar Wild Hearts‘ın çıkış noktası Monster Hunter olsa da, yapımcılar farklı oyunlardan farklı özellikleri yapıma ilave etmeyi ihmal etmemişler. Bunlardan en dikkat çekeni ve oyun içerisinde oldukça önemli bir yer tutan “Karakuri” mekaniği. Fortnite severlerin yakından tanıdığı bu “inşaat” sistemi ile yaratıklarla olan savaşlarınıza strateji katabiliyor ve inşaa ettiğiniz karakurileri yaratıklardan kaçınmak ya da onlara daha fazla hasar vermek için kullanabiliyorsunuz.

Wild Hearts inceleme! Son dönemin en sağlam oyunlarından biri! - Resim : 1

Death Stranding‘ten hatırlayacağınız istikrarlı dünya yapısı Wild Hearts’a konulan bir diğer özellik. İçinde bulunduğunuz dünyayı dolaşırken, önceki savaşlarınızdan kalan ya da diğer oyuncuların inşa ettiği Karakuriler ile karşılaşırsanız şaşırmayın, zira çoğu oyunda olan kısa bir süre sonra cisimlerin kaybolması Wild Hearts için geçerli değil.

Wild Hearts inceleme! Son dönemin en sağlam oyunlarından biri! - Resim : 2

Arkadaşlarınızla çıkacağınız destansı bir macera

Oyundaki temel amacımız elbetteki yaratık doğramak. Böyle olunca da oyunun en önemli noktalarından biri de dövüş mekanikleri oluyor. Wild Hearts bu konuda da oyuncuların yüzünü güldürmeyi başaracak bir yapım olmuş. Oyunu saatlerce oynadıktan sonra dahi yeni mekanikler keşfediyorsunuz. Silah ve yetenek geliştirmeleri ise oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Ayrıca geliştirmelerin tamamen iptal edilebilir olması da farklı seçenekleri deneyimleyebilme imkanı sunuyor. Savaş mekaniklerinin derinliği, kontrollerde kısa sürede uzmanlaşmanıza ise engel olmuyor.

Wild Hearts inceleme! Son dönemin en sağlam oyunlarından biri! - Resim : 3

İçinde bulunduğumuz dünya görsel olarak doyurucu, yaratık çeşitliliği ve mekan tasarımları tatmin edici, dünya tasarımında kullanılan renk paletleri ise oyunun genel atmosferi ile ahenk içerisinde yerini alıyor. Ne var ki oyun performans konusunda önemli sıkıntılar yaşıyor. Oyun yayınlandığı gün yama yayınlandı, sonrasında bir başka yama daha geldi, ancak şu ana kadar oyun performans olarak beklenilen seviyede değil.

Wild Hearts inceleme! Son dönemin en sağlam oyunlarından biri! - Resim : 4

Wild Hearts kesinlikle oynanası bir oyun, türe katkı sağlayan, çeşitlilik getiren ve kim bilir türe olan ilgiyi belki de daha da artıracak bir yapım, ancak şu haliyle bilgisayarlarda ne derece oynanabilir yorum yapmak güç. Buna karşın yapımcılar sorunun farkında ve kısa sürede bu sorunu çözeceklerini umuyoryum. Bu arada oyunda co-op desteğinin bulunduğunu da ekleyelim. Beraber hayvan kesmekten hoşlanacağınız kafa dengi dostlarınız varsa Wild Hearts’ı deneyimlemenizi şiddetle öneririm.

TO Puanı: 89

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/wild-hearts-inceleme-son-donemin-en-saglam-oyunlarindan-biri-63ff42d7c733dc2fba4c24b9
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli