user
e
sv

Microsoft aynı hatayı bir kez daha yaptı, olan Windows 10 kullanıcısına oldu

159 okunma — 28 Şubat 2023 23:32
Microsoft daha önce birkaç defa daha yaptığı ve artık tekrarlanmayacağını vadettiği hatayı yeniden yaptı ve uyumsuz cihazlara Windows 11 önerdi.

Microsoft, desteklenmeyen donanımlara sahip olan bilgisayarlara Windows 11 yükseltmesini tekrar yanlışlıkla sundu. Twitter kullanıcısı PhantomOcean3, Microsoft’un bu hafta desteklenmeyen donanımlara sahip bilgisayarlarda tam ekran uyarılar gösterdiğini fark etti. Microsoft, yanlışlıkla sunduğu yükseltmelerin, Windows 11 için minimum gereksinimleri karşılamayan cihazlarda tamamlanamadığını açıkladı.

Microsoft, bir destek notunda “Bazı donanımları uygun olmayan Windows 10 ve Windows 11, 21H2 sürümlü cihazlar, Windows 11 için yanlış yükseltme önerisi aldı” dedi. “Bu uygun olmayan cihazlar, Windows 11 çalıştırmak için gerekli minimum gereksinimleri karşılamadı. Bu sorunu yaşayan cihazlar yükseltme kurulum işlemini tamamlayamadı.”

Geçen yıl da benzer bir sorun yaşayan Microsoft, resmi olarak desteklenmeyen bilgisayarlara Windows 11 yükseltmesi sunmuştu. Bu hata, desteklenmeyen bilgisayarların yükseltmesine izin vermişti, ancak Microsoft’un son işletim sistemine yönelik tartışmalı minimum donanım gereksinimlerini bir kez daha gözler önüne sermişti.

Windows 11 resmi olarak Intel 8. Nesil Coffee Lake veya Zen 2 işlemcilere sahip cihazları gerektiriyor. Çok az sayıda istisna dışında desteklenmeyen CPU’larda Windows 11 yükleme yöntemleri olsa da Microsoft, desteklenmeyen donanımlarda yeni bir masaüstü filigranı test ediyor.

Bu en son hata, Microsoft’un Windows 11’e bazı ek geliştirmeler sunması beklenen birkaç hafta öncesinde geldi. Microsoft’un “Moment 2” olarak adlandırdığı bir güncellemede, görev çubuğuna tam bir arama kutusu eklemeye, Başlat menüsünde aramayı geliştirmeye, tabletler için optimize edilmiş bir görev çubuğu eklemeye ve yeniden tasarlanmış bir sistem tepsisi sunmaya hazırlandığı bildirildi.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/microsoft-ayni-hatayi-bir-kez-daha-yapti-olan-windows-10-kullanicisina-oldu-63fd04ccbff44428856d6550
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli