user
e
sv

Windows 12’nin çıkmasına yalnızca 2 yıl kaldı

214 okunma — 27 Şubat 2023 12:27
Windows 11 ile istediği başarıyı yakalayamayan Microsoft, yeni Windows sürümü ile daha stabil bir işletim sistemi vaat ediyor.

Microsoft’un 2025’in sonunda Windows 12 adında yeni bir işletim sistemi yayınlayacağına dair söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu.

Ön bilgilere göre Windows 12, Teams ve Skype hizmetlerinin entegre edileceği birleşik bir uygulama içerecek. Ayrıca kaynak, işletim sistemine hareketli duvar kağıtları gibi yeni özelleştirme seçeneklerinin ekleneceğine inanıyor. Öte yandan, Windows 12, podcast’ler oluşturmak ve yayınlamak için yerleşik uygulamalarla gelebilir. Çünkü podcast yazılımı, 2019’da yayınlanan Big Sur güncellemesinden bu yana macOS’ta mevcut.

Akış için OBS ve Discord’un kullanılabilirliğine rağmen, bu platformların kullanıcıları yüksek kaliteli akışlar yayınlayabilecek. Ayakta kalmak için ekstra çaba gerekiyor. Bu sorunlar, yeni işletim sistemiyle tam uyumlu özel yazılımlarla çözülebilir.

Ayrıca sızıntılarda, akıllı telefondan PC’ye senkronizasyon yeteneklerinin olası bir genişlemesinden bahsediliyor. Samsung DeX’i andıran yeni özellik, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir monitöre bağlayarak masaüstü bilgisayara dönüştürmenize olanak sağlayacak.

Elbette şimdilik bunların bir söylentiden ibaret olduğunu da unutmamak gerekiyor. Zira daha 2025 yılına uzun bir süre var. Bu süre içerisinde nelerin yaşanacağını kestirmek şimdilik biraz güç.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/windows-12nin-cikmasina-yalnizca-2-yil-kaldi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli