user
e
sv

Galaxy S23 Ultra’nın kalemi ters takılırsa telefon zarar görür mü?

395 okunma — 15 Şubat 2023 17:14
Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan Galaxy S23 Ultra, bir kez daha aynı sorunun sorulmasına neden oldu: Ters takılan S Pen, telefona ya da kendisine zarar verir mi?

Kalem desteği, Galaxy Note modelleriyle hayatımızda oldukça önemli yer edinen bir teknolojiydi. Uzun yıllardır çeşitli tabletlerde de gördüğümüz bu aksesuar, kimi teknoloji tutkunları için gerçekten hayat kurtaran bir detay. Nitekim birçok insan, sanal klavye kullanmak yerine bir şeyler karalamayı hatta notlarını bile bu şekilde almayı seviye olabilir. İşte Galaxy Note serisinin emekliliğe ayrılmasıyla birlikte, Samsung cephesinde bu görevi Ultra modelleri yürütüyor.

Öte yandan her yeni kalem destekli akıllı telefon modelinin piyasaya sürülmesiyle birlikte akıllarda hep aynı soru beliriyor: Ya kalemi yuvasına yanlış takarsam, S Pen’e ya da daha kötüsü telefonun kendisine bir zarar verir miyim?

Galaxy S23 Ultra’nın kalemi ters takılırsa telefon zarar görür mü?

Aslında bu oldukça eski ve yersiz bir korku. Nitekim Samsung bu hatayı en son Galaxy Note 7 modelinde yapmış ve yanlışlıkla ters takılan kalem geri çıkmayarak kullanıcılarına kabus dolu anlar yaşatmıştı.

O zaman tasarımsal bir kusur olarak ortaya çıkan bu durum, sonraki modellerde tamamen ortadan kalktı. Nitekim geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy S23 Ultra modeli de dahil olmak üzere önceki modellerin tamamında (Note 7’ye kadar) kalem belli bir konuma kadar yuvaya ters olarak sokulabiliyor, sonrasında ise daha fazla girmediği için kullanıcı hata yaptığını anlıyor ve herhangi bir hasar oluşmadan kalemi geri çıkarabiliyor. Yani eğer siz de Galaxy S23 Ultra modelinizin kalemini yanlışlıkla ters soktuysanız, endişelenmenizi gerektirecek hiçbir şeyin olmadığına emin olabilirsiniz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/galaxy-s23-ultranin-kalemi-ters-takilirsa-telefon-zarar-gorur-mu-63ec988f445871670e1cf65e
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli