user
e
sv

2 popüler oyunun sunucuları kapanıyor! Oyun severler şokta!

222 okunma — 05 Şubat 2023 18:48
Bu, uzun süre sürekli güncellenmek üzere tasarlanan canlı hizmet oyunlarının hayranları için zor bir dönem. Yakın gelecekte bir grup daha kapanıyor ve CrossfireX ve Knockout City bu listeye en son katılanlar arasında.

CrossfireX, son derece popüler taktiksel nişancı oyunu Crossfire’ın Xbox konsol versiyonu. Oyun  bazı gecikmelerin ardından bir yıldan daha kısa bir süre önce yayınlanmış ancak eleştirmenler veya daha da önemlisi oyuncular tarafından beğenilmemişti. Geliştirici Smilegate nihayetinde oyunun satışını durdurdu (çok oyunculu versiyon ücretsiz, ancak Remedy tarafından geliştirilen tek oyunculu versiyon değildi) ve son iki hafta içinde yapılan satın alımlar için de para iadesi yapılıyor. 18 Mayıs’ta ise CrossfireX sunucuları tamamen kapanacak.

Knockout City de 2021’de çıkış yapan eğlenceli bir yakan top dövüşçüsü oyunu. Oyun, geçen yıl geliştirici Velan Studios’un oyunu kendisi yayınlamak istediği için EA ile yollarını ayırmasından sonra oynaması ücretsiz hale gelmişti. Ne yazık ki, Knockout City de kapanıyor. Dokuzuncu sezonu final olacak ve sunucuları 6 Haziran’da kapanacak. Olumlu bir söylentiye göre ise Velan, PC oyuncularının oyunu özel sunucularda çalıştırması için bir seçenek sunacak.

2 popüler oyunun sunucuları kapanıyor! Oyun severler şokta!

Smilegate ve Velan, son zamanlarda canlı hizmet oyunlarını kapatma konusunda yalnız değiller. Meta’nın Ready At Dawn stüdyosu bu hafta, daha önce Echo Arena olarak bilinen sıfır yerçekimi frizbi oyunu Echo VR’yi 1 Ağustos’ta kapatacağını söyledi. Ayrıca geçen hafta Apex Legends Mobile, Battlefield Mobile, Rumbleverse, Crayta ve diğerlerinin mağazayı kapattığı ortaya çıktı. Geliştirmeler Back 4 Blood ve Marvel’s Avengers’da da sona eriyor, ancak Turtle Rock Studios ve Crystal Dynamics ilgili sunucuları çevrimiçi tutacak.

Oyuncuların uzun süre bağlı kalmasını gerektiren bir oyun bir yana, başarılı bir oyun yapmak bile zor. Fortnite, Apex Legends (konsol ve PC versiyonu), Valorant, Overwatch 2 ve Genshin Impact gibi büyük oyuncular yakın zamanda hiçbir yere gitmiyor. Ancak geliştiricilerin hepsi birbirleriyle ve insanların dikkatini çekebilecek her şeyle rekabet ediyor. 3 milyardan fazla oyuncu olmasına rağmen, pazarın ayakta tutabileceği çok sayıda canlı hizmet oyunu var.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/2-populer-oyunun-sunuculari-kapaniyor-oyun-severler-sokta-63dec369b3d8e904dc1f2e71
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli