user
e
sv

Steam’in popüler iki oyunu tam 5 kat zamlandı

262 okunma — 04 Şubat 2023 11:44
Oyun dünyası için en önemli platformlardan biri olan Steam, bir kez daha zam haberleriyle gündeme geldi.

Çok değil bir sene öncesine kadar Steam, genelde indirim ve kampanya haberleriyle gündeme gelir, bu platformdaki zam haberlerinin çok büyük bir kısmı ise kampanyası sona eren oyunların eski fiyatına dönmesinden ibaret olurdu. Ancak ülkemizdeki döviz kurunun artış trendinin bir türlü sona ermemesi neticesinde Steam’de bulunan fiyat hesaplama aracı kurunun 1,8-TL’den 10-TL’ye çıkarılması, işlerin de tamam değişmesine neden oldu.

Artık eskisinden çok daha fazla zam haberi alıyoruz ki bu zamların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kampanya sonu fiyatlara dönüş değil, ciddi ciddi 3 hatta 5 katına çıkan fiyatlar olarak gerçekleştiği görülüyor. İşte bu furyaya katılan son isimse Microsoft’un alt oyun şirketlerinden biri olan Xbox Game Studios oldu.

Steam’in popüler iki oyunu tam 5 kat zamlandı

Ünlü oyun şirketi tarafından yenilenen Steam fiyatlarına baktığımız zaman, popüler simülasyon oyunu Microsoft Flight Simulator 10’un fiyatının 39,00-TL’den 249,00-TL’ye çıktığını görüyoruz. %500’ün üzerinde bir zam manasına gelen bu artış gerçekten can sıkıcı. Benzer şekilde en popüler strateji oyunlarından biri olan Age of Empires 3: Definitive Edition’ın fiyatı da 32,00-TL’den 199,00-TL’ye çıktı ki bunun da anlamı yine %500’ün üzerinde bir artış.

Ayrıca Age of Empires 2: Definitive Edition, Age of Empires 3 ve Age of Empires 2 gibi oyunlar da birkaç kat zamlanarak oyunseverlerin canının fazlasıyla sıkılmasına neden oldu.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/steamin-populer-iki-oyunu-tam-5-kat-zamlandi-63dc3e992c84351e3e2f4561
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli