user
e
sv

Tüm bildiklerinizi unutun! Bu araç her şeyi değiştiriyor

1064 okunma — 14 Mayıs 2021 19:29

Bilim kurgu filmlerini aratmayacak aracın özellikleri açıklandı. Şehirlerarası seyahat ve deniz yolculuklarını kökten değiştirecek bu araçla ilgili detaylar, hayret verici cinsten.

2 / 15

Hem tekne hem uçak özelliklerine sahip ve yolcuları şehirlerarası yolcu taşımada kullanılacak gemi, türünün tek örneği olacak.

3 / 15

Aynı zamanda ‘deniz planörü’ (seaglider) olarak adlandırılan bu tekne-uçak karışımı araç, daha yumuşak ve daha hızlı bir yolculuk için iki farklı seyahat yöntemini birleştirecek.

4 / 15

SAATTE 285 KİLOMETRE HIZ 

Deniz planörü, tamamen elektrikli bir uçan makine ve 2025 yılına kadar hazır ve çalışır durumda olma planları ile kıyı şehirleri arasında yolcuları taşırken, saatte 285 kilometre hızla yol alabilecek.

5 / 15

ABD merkezli bir şirket olan Regent, gelecekte pil teknolojisinin ilerlemesini ve böylece 2050 yılına kadar tek bir şarjla 1000 kilometre yol gidebilmesini umuyor.

6 / 15

Araç, uçakların hızını, konforunu ve navigasyon sistemlerini, bir teknenin satın alınabilirliği, rahatlığı ve manevra kabiliyetiyle birleştirecek.

7 / 15

SUDA EN YÜKSEK HIZ 

Hibrit araç, alt kısımdaki suyu bir pist gibi kullandığı için kıyı şeridinde 80 kilometre hızla seyahat edebilecek ve ergonomik tasarımı sayesinde suda en yüksek hıza ulaşabilecek.

8 / 15

Projeyi yapan firma tarafından yayınlanan bir video, aracın her bir kanadında hız kazanmasına izin veren pervanelere sahip olacağını gösteriyor.

9 / 15

Hız kazandığında kanadın gövdesi, daha hızlı ilerledikçe suyun biraz üzerinde yükselirken görülebiliyor. Video aynı zamanda, aracın yükselirken bir bilim kurgu filmini andıran görüntülerini içeriyor.

10 / 15

YÜKSEK HIZLARDA BİLE SORUN YAŞAMIYOR 

Videoda göründüğü kadarıyla yüksek hızlarda bile rahatça dönüş yapabiliyor, bu da sahil boyunca sorunsuz yolculuklar yapabileceği anlamına geliyor.

11 / 15

Şirketin adı Bölgesel Elektrikli Yer Etkili Deniz Taşımacılığı anlamına gelen REGENT, New York ve Boston ve San Francisco ve Los Angeles gibi büyük şehirler arasında belirli rotalar oluşturmayı umuyor.

12 / 15

Şirket ayrıca Hawaii ile ABD anakarası arasında bağlantılar kurmayı ve New York City’den kısa geziler düzenlemeyi planlıyor.

13 / 15

2050 YILINA KADAR SİPARİŞ VERİLDİ 

Regent, 2050 yılına kadar yapılacak yolculuklar için dünyanın dört bir yanındaki çeşitli operatörlerden 450 milyon dolarlık sipariş aldı.

14 / 15

Uçan makine, su ve kanatlar arasındaki basınçlı hava yoluyla oluşturulan dinamik bir hava yastığı üzerinde hareket ediyor.

15 / 15

Şirketten şu açıklama yapıldı: “Deniz planörümüz suyun birkaç metre yukarısında uçuyor ve kıyı rotalarında feribot ve kısa mesafeli uçakların yerini alıyor.”Deniz paraşütçüleri, aerodinamik ve operasyonel verimlilikler sayesinde elektrikli uçakların menzilini iki katına çıkarıyor.”

Kaynak : https://www.haber7.com/foto-galeri/68658-tum-bildiklerinizi-unutun-bu-arac-her-seyi-degistiriyor
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli