user
e
sv

iQOO’nun yeni tablet modeli bir hayli iddialı özelliklerle geliyor

196 okunma — 10 Mayıs 2023 08:36
Çinli fiyat performans markası iQOO akıllı telefonlardan sonra şimdi de tablet pazarında fiyat performans odaklı bir tablet ile boy göstermeye hazırlanıyor.

Premium ve oyun odaklı akıllı telefonlarla tanınan Vivo’nun alt markası iQOO, Çin pazarında bir tablet piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Digital Chat Station’dan gelen yeni bir rapora göre, yakında piyasaya çıkacak olan iQOO tableti iQOO Pad olarak adlandırılmış ve yakın zamanda Çin’de piyasaya sürülen Vivo Pad 2’ye benzer olması bekleniyor. Ayrıca, rapor, iQOO Pad’in MediaTek Dimensity 9000+ yonga seti tarafından destekleneceğini ekliyor, ancak cihazla ilgili daha fazla ayrıntı şu anda bilinmiyor.

Ancak, tabletin özelliklerinin çoğu Vivo Pad 2 ile benzer olacak. Bu durumda, cihazın 2.8K ekran çözünürlüğüne sahip 12.1 inçlik bir LCD ekran, 144Hz yenileme hızı, 600 nit parlaklık ve P3 renk gamı özellikleri taşıması muhtemel.

iQOO’nun yeni tablet modeli bir hayli iddialı özelliklerle geliyor

Cihaz kutusundan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacak, ancak özel arayüzün hangi sürümünü alacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca, tabletin USB 3.2 Gen 1 desteği ve 44W hızlı şarj desteği olan 10.000mAh bataryayla donatılması bekleniyor.

Şu anda, iQOO Pad’in piyasaya sürülme zamanı hakkında herhangi bir bilgi yok, ancak cihazın çevrimiçi sızdırılması göz önüne alındığında, Çin pazarında önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu ay içinde, Vivo’nun S17e, S17 ve S17 Pro gibi birkaç yeni cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor. Öte yandan, iQOO, iQOO Neo 8 ve Neo 8 Pro’yu Çin’de piyasaya sürmeyi planlıyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/iqoonun-yeni-tablet-modeli-bir-hayli-iddiali-ozelliklerle-geliyor-645a626a7daa9b44b32c4f4d
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli