user
e
sv

iPhone 14 kılıfları iPhone 15 ile uyumlu olacak mı?

190 okunma — 15 Mart 2023 15:05
iPhone 15 hakkında söylentiler yavaş yavaş artmaya başladı. Yakın bir zaman içerisinde iPhone 15 tarihi verilebilir ve Apple şirketi bu konuda bir adım atabilir. Önemli bir sorulardan birisi de kılıflar iPhone 14 ile iPhone 15 arasında değişim olacak mı? İşte yanıtı...

iPhone 14 serisinden bir telefon kullanıyorsanız ve aynı kılıfı yılın sonunda satın alacağınız bir iPhone 15 modeli için de kullanmayı umuyorsanız, bunu yapamayabileceğinizi öğrenmeniz sizin için pek iyi bir haber olmasa gerek…

9to5Mac aracılığıyla bildirildiği üzere bu bilgi, Alibaba perakende satış sitesinden bazı iPhone 15 serisi kalıpları satın alan ve bunları iPhone 14 modelleri için tasarlanmış kılıflara koymaya çalışan Japon sitesi Macotakara tarafından gerçekleştirilen bir testten geliyor.

Bazı durumlarda biraz daha büyük kamera yuvaları ve bazı gövdelerde yaklaşık 1 mm ekstra boyut nedeniyle kılıflar çoğunlukla uyumlu değil. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde ses düğmelerinin şekli de biraz farklı olduğu için kılıfların tam oturmaması zaten normal. Daha önce de gördüğümüz ses düğmesi değişikliği ve kamera yuvası boyutu değişikliği sızıntıları, bu farklılıkları açıklamak için yeterli olabilir.

Görünüşe göre bir önceki modelin kılıflarına uyacak tek iPhone 15 modeli, boyutlarında veya kamera bloğu boyutunda herhangi bir değişiklik olmayan iPhone 15 Plus olacak.

Macotakara, iPhone 14 serisi telefonlar için kullanılan ekran koruyucuları da bu kalıplarla test etti ve bunların da herhangi bir iPhone 15 ünitesiyle uyumlu olmadığını söylüyor.

Sadece onaylanmamış kalıplar olduğu unutulmamalı. Yani bu videoda gördüklerinizi gerçek olmama olasılığı da var. Yine de, daha önceki sızıntılar da düşünüldüğünde, iPhone 14 kılıflarının iPhone 15 modelleri için uyumlu olmaması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/iphone-14-kiliflari-iphone-15-ile-uyumlu-olacak-mi-64110f7192f44876a723e810
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli