user
e
sv

Nothing Phone (2) bir kez daha gündemde

267 okunma — 07 Mart 2023 15:55
Geçtiğimiz yıla Nothing Phone (1) modeliyle damgasını vuran Nothing, bu seneyi de Nothing Phone (2) söylentileriyle geçirmeye kararlı gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Nothing Phone (1), şimdiye kadar gördüğümüz en popüler akıllı telefonlardan biri olarak tanıtıldı. Cihaz, kısmen beklentileri karşılamasına rağmen, birçok hayranı işlemcisi nedeniyle hayal kırıklığına uğradı ve bu kişiler telefon özelliklerine daha güçlü bir yonga seti dahil edilmesini istedi. Ancak, bir sonraki nesil Nothing Phone (2), oldukça yetenekli Snapdragon 8+ Gen 1 yonga ile donatılmış olarak onları hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor.

MWC 2023 sırasında Nothing, yaklaşan Nothing Phone (2)‘nin Snapdragon 8 serisi işlemciyle geleceğini doğruladı ancak hangi yonga seti olacağını belirtmedi. Ancak, Qualcomm’un Mobil, Hesaplama ve XR İş Birimi SVP’si ve GM’si Alex Katouzian, LinkedIn gönderisi aracılığıyla Phone (2)‘nin Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisine sahip olacağını kazara doğrulamış görünüyor.

Nothing Phone (2) bir kez daha gündemde

Gönderi daha sonra düzenlendi, ancak birçok kaynak, Katouzian’ın telefonun yonga setini erken açıkladığını çoktan fark etti bile. Hatırlatmak gerekirse, Snapdragon 8+ Gen 1, Qualcomm tarafından 2022 ortalarında tanıtılan üst düzey bir yonga setidir. 4nm işlem düğümüne dayanan yonga seti, sekiz çekirdekli bir mimariye sahip. Ana Çekirdek, ARM Cortex-X2 mimarisi temel alınarak saat hızı 3.2 GHz’e kadar çıkarılmıştı.

Yonga seti, markanın en sonuncusu olmamasına rağmen son derece yetenekli olduğu kesin. Bu sistem uzun süreli oyun ve çoklu görevleri rahatlıkla destekleyebilir. Nothing Phone (1) Snapdragon 778G+ ile piyasaya sürüldü, bu ise orta sınıf bir yonga setiydi.

Nothing Phone (2), bu yılın ilerleyen dönemlerinde 12 GB RAM, sanal RAM ve 256 GB depolama alanıyla piyasaya sürülecek. 5.000 mAh bataryaya sahip olabilir ve 120Hz AMOLED ekranını sürdürecektir. Phone (1) aksine, yaklaşan cihaz ayrıca ABD pazarına da girecektir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/nothing-phone-2-bir-kez-daha-gundemde-6406ec461b932d21b557bb5f
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli