user
e
sv

WhatsApp Android uygulamasında tepki çeken hata! İşte detaylar

219 okunma — 28 Temmuz 2023 17:41
Android 2.23.16.6 için WhatsApp beta güncellemesi yayınlayan şirket, sohbet sıralama hatası sebebiyle kullanıcıların tepkisine yol açtı.

Geçtiğimiz günlerde tasarım değişikliğiyle gündeme gelen WhatsApp, Material Design 3 kurallarına uygun yeniden tasarlanmış bir arama çubuğu ile kullanıcıların karşısına çıktı. Android 2.23.16.6 için WhatsApp beta güncellemesi yayınlayan şirket, sohbet sıralama hatası sebebiyle kullanıcıların tepkisine yol açtı.

WhatsApp, Android uygulamasındaki sohbet sıralama hatası ile gündemde

Spam arama ve mesaj sorunu, Telegram’dan sonra WhatsApp kullanıcılarının da kabusu haline geldi. Özellikle ülkemizde yaşanan spam WhatsApp araması sorunu, sosyal medyanın gündemine oturdu.

WhatsApp, Android uygulamasındaki sohbet sıralama hatası ile gündemde

Spam aramalar için yeni özelliğini tanıtan şirket, kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alabileceğini duyurdu. Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, yatay konumda görüntülü görüşme imkanına da sahip olacak.

Analistler, Google Play Store’da otomatik güncellemeyi aktif eden kullanıcıların sohbet sıralama hatasından etkilenebileceğini belirtti. Yaşanan sorun ile ilgili çalışmalarını hızlandıran WhatsApp, Android 2.23.16.7 için WhatsApp beta sürümünü yayınladı.

Sohbet listesini güncellenmemesi nedeniyle ortaya çıkan hata, yeni bir mesaj geldiğinde konuşma listesinde alt kısmında yer almasına sebep oluyor. Bazı kullanıcılar, uygulamayı yeniden başlatmanın hatanın geçici çözümü olduğunu açıkladı.

Kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik kanalları keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla WhatsApp, yeni bir arama özelliği üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların kanallara davet bağlantıları aracılığıyla katılabileceğini belirtelim.

Gizliliğin ön planda olacağını belirten şirket, Kanallar özelliğinde kullanıcıların kişisel bilgilerinin kimseyle paylaşılmayacağının altını çizdi. Kanal yöneticilerinin de kişisel bilgileri göremeyeceğini ifade eden firma, kanalların geçmişini yalnızca 30 gün boyunca sunucularında saklayacaklarını belirtti.

Kaynak : https://shiftdelete.net/whatsapp-android-sohbet-siralama-hatasi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli