user
e
sv

Sony Xperia 1 V modelinde kullanılacak kamera teknolojisi rakipsiz olacak!

132 okunma — 04 Mayıs 2023 11:23
Japon teknoloji devi Sony yeni Xperia 1 V ile kamera tecrübesini zirve noktaya çıkarıyor. Teknolojik birçok özellik barındıran cihazın detaylarına gelin yakından bakalım.

Sony’nin 2023 yılında yeni premium amiral gemisi olacak olan Xperia 1 V‘nin resmi duyurusuna bir haftadan daha az bir süre var. Sızan bilgilere göre yeni modelin kamera fonksiyonları ve düşük ışık performansı epeyce iddialı olacak gibi görünüyor.

Sony Xperia serisiyle Android’in krali olmaya devam ediyor

Japonya’da bazı reklam panolarından ortaya çıkan yeni Xperia 1 V’nin kamera sensörünün “2 katmanlı transistör piksel yığınlı CMOS görüntü sensörü” kullanacağı artık kesin gibi duruyor. Bu sensörü üstün kılan özelliği ise aslında 1 inç olmamasına rağmen 1 inçlik görüntü kalitesi işlemesi ve sunması olacak. Bu bilgilere göre Xperia 1 V’e takılan çift katmanlı sensörün doygunluk sinyali kapasitesi, 1 inçlik bir sensöre eşdeğer durumda.

Yani yeni modele takılan kamera sensörünün boyutu aslında 1 inçten küçük ancak içeri alınabilecek ışık miktarı yaklaşık olarak 1 inçlik bir sensörle aynı durumda. Bu da Japon devinin ustalığından kaynaklanıyor diyebiliriz. Zira şirket SamsungApple iPhone ve diğer firmalara halen sensör satmaya devam ediyor.

Sony Xperia 1 V ile çok güçlü kameraya sahip olacak!

Xperia 1 IV’ün ana kamera sensörünün boyutu 1/1.7 inç yani Xperia 1 V bundan daha büyük olacak gibi görünse de kamera kurulumunda çok büyük bir değişiklik olmayacak. Ama cihaz sanki büyük bir sensöre sahipmiş gibi fotoğraf çekebilecek. Xperia Pro-I’in yalnızca 1/1,3 inç piksel kullanan 1 inç sensörü ile Xperia 1 V’nin 1 inç sensöre eşdeğer ışık miktarını yakalayabilen 1 inçten küçük sensörü oldukça ilginç olacak gibi duruyor.

Xperia 1 V kameraya çağ atlatacak farklı bir yaklaşımla geleceği kesin görünüyor. Sony cihazın gizli özelliklerini yakından yeni bir lansmanla tanıtması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guncel/sony-xperia-1-v-modelinde-kullanilacak-kamera-teknolojisi-rakipsiz-olacak-6452831ca3079d6d5b5f7353
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli