user
e
sv

The Last of Us Part 1 artık daha gerçekçi olacak! Yeni mod yolda

247 okunma — 18 Nisan 2023 00:43
Son dönemin en popüler oyunu The Last of Us Part I'in Windows sürümüne birinci şahıs perspektif modu geliyor.

The Last of Us Part I bilgisayarlardaki yerini alırken, ortaya çıkan sorunlar ile birlikte hayal kırıklığı yaratmış durumda. Oyunda yaşanan olumsuz geri bildirimlerin ardından bir dizi yama yayınlandı. Oyundaki hataları düzeltmeye odaklanan şirket diğer yandan ise yeni bir oyun modu için de çalışıyor.

The Last of Us Part 1 birinci şahıs bakış açısıyla oynanabilecek

Son dönemin popüler oyununda yaşanan optimizasyon sıkıntıları ve çökmelerin ardından çeşitli güncelemeler yayınlayan Naughty Dog şirketi, oyuna yeni içerikler eklemeyi de ihmal etmeyecek gibi görünüyor. Son rapolara göreLast of Us Part I’in Windows sürümüne birinci şahıs perspektif modu geliyor.

Yeni oyun modu oyuna yeni bir açıdan bakma fırsatı sunuyor. Yeni oyun içi modu için çalışmaların hâlâ sürdüğünü ise hatırlatmakta fayda var. The Last of Us Part 1 için birincil şahıs açısı henüz genel kullanıcılara sunulmuş değil. Voyagers Revenge kanalı ise henüz geliştirme aşamasında olan bu modun oynanış videosunu YouTube üzerinden paylaştı.

Naughty Dog’un oyunun ilk geliştirme aşamalarında birincil şahıs perspektifi için çalışmalar yaptığını biliyoruz. Ancak en sonunda geliştiriciler birincil şahış açısını geride bırakarak oyunun karakterin arka tarafından takip edilmesini karar vermişlerdi.

Şimdiye kadar karakterleri arkadan yönlendirdiğimiz Last of Us Part 1’de artık yeni bir açı kazanacağız gibi görünüyor. Böylelikle oyun içinde karakterle bütünleşerek daha heyecanlı bir deneyim yaşanması hedefleniyor. Oyun geliştiricileri ise birincil şahıs perspektifi için çalışmalarını sürdürüyor.

The Last of Us bilgisayarlarda bir yandan sorunlarla mücadele ederken diğer yandan ise gelişmeye devam ediyor. Yeni birinci şahıs bakış açısı ile birlikte oyunun heyecanının bir kat daha artacağını düşünüyoruz. Peki siz Last of Us Part 1 ve yeni mod hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://shiftdelete.net/the-last-of-us-part-1-birinci-sahis-bakis-acisi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli