user
e
sv

Fiyatının hakkını veren 200 MP’li Redmi Note 12 Pro+ kamera sonuçları yayınlandı!

169 okunma — 14 Nisan 2023 08:49
Xiaomi'nin çok satmasını beklediğimiz yeni orta sınıf amiral gemisi Redmi Note 12 Pro+ modelinin kamera performansı belli oldu. Fiyatının hakkını kesinlikle verecek olan modelin detaylarına yakından bakalım.

Xiaomi‘nin satışlarından çok şey beklediği modeli olan Redmi Note 12 Pro + 5G‘nin kamera performansı netleşti. Sonuçlar kimilerini üzgün kimilerini mutlu edebilir.

Redmi Note 12 serisinin en güçlü modeli kamera testini geçti

Redmi, yeni serisini ülkemizde ve Avrupa’nın birçok yerinde piyasaya sürdü. Serinin en üst telefonu en çok ilgiyi gören model olurken, rakipleriyle karşılaştırıldığında özellikle ultra hızlı 120W kablolu şarjı, hızlı AMOLED ekranı ve 200 MP’e kadar ana kamerası ile göz dolduruyor. (Test sayfasına gitmek için buraya tıklayın)

Redmi'nin harika cihazının kamera testleri yayınlandı!

Çeşitli incelemelerde, yeni Redmi akıllı telefonundaki 200 MP kameraya yönelik birçok eleştiriyle karşılaşabilirsiniz. Evet, megapiksel sayısının yüksek olması fotoğraf konusunda başarıyı garanti etmediği doğrudur. Ancak Redmi Note 12 Pro + 5G  modeline en azından sunduğu özelliklere bakarak şans vermek isteyenler olabilir. Zira Xiaomi’nin yeni modeli DxOmark sıralamasında geçen yılki Xiaomi 12’yi ve katlanan model oaln Samsung Galaxy Z Flip 4’ü bile geride bıraktı.

DxOMark sonucu cihazın bazı olumsuz yönlerini de ortaya çıkardı. Ancak aynı zamanda telefonun yadsınamaz bazı avantajları da var. Cihaz bu özelliklerle genel sıralamada 74. sırada yer almayı başardı. Ayrıca yeni model Apple iPhone 11 ve Google Pixel 6 gibi modelleri de geride bıraktı.

Cihazın gün ışığındaki performansı oldukça olumlu. Redmi Note 12 Pro + 5G,  iyi bir dinamik aralık ve beyaz dengesi sağlıyor. Bu sayede zayıf aydınlatma koşullarında rahatça fotoğraf çekebilirsiniz. Telefonun otomatik pozlama özelliği de her iki koşulda iyi işler çıkarıyor.

Fiyatının hakkını veren 200 MP'li Redmi Note 12 Pro+ kamera sonuçları yayınlandı! - Resim : 2

Bununla birlikte cihazın bazı olumsuz tarafları da bulunuyor. DxOmark testine baktığımızda bazı fotoğraflarda “gölgelenme”, tutarsız renkler ve yavaş otomatik odaklama ile ilgili sorunlar mevcut. Ayrıntıları kaybeden ve yeniden odaklanma sorunu yaşayan 4K videolar da pek tatmin edici değil.

Ayrıca ultra geniş açılı kameradan da (8 MP, f/2.2) pek bir şey beklemeyin. Eğer kamerası normal olsun ama diğer özellikleri beni idare etsin derseniz yeni Redmi Note 12 Pro+ modeli sizin için biçilmiş kaftan olabilir.

Redmi Note 12 Pro+ 5G’nin fotoğraf testi sonuçlarını beğendiniz mi?

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guncel/fiyatinin-hakkini-veren-200-mpli-redmi-note-12-pro-kamera-sonuclari-yayinlandi-6437a44f7dd02b62d10e6d22
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli