user
e
sv

Xiaomi Avrupa bölgesi için yeni güncelleme yayınladı!

216 okunma — 13 Nisan 2023 08:30
Çin'in en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Xiaomi, Avrupa bölgesine özel yeni güncellemeler yayınladı. Şirketin güncelleme detaylarına gelin yakından bakalım.

Xiaomi’nin geçen haftalarda belirttiğimiz üzere eski amiral gemisi modellerine güncelleme vereceği biliniyordu. Şirketten gelen son bilgilere göre Avrupa bölgesi için yeni yazılım desteği yayınlandı.

Bu yazılım desteği, yeni tasarım dili, süper simgeler ve hayvan widget’ları gibi kullanıcı deneyimine bir dizi yeni özellik ve iyileştirme getirecek. İşte detaylar.

Xiaomi Avrupa bölgesi için yazılım desteği sunmaya devam ediyor

MIUI 14 ara yüzünü Avrupa ROM kullanan Xiaomi Mi 10 Pro modelleri için dağıtan şirketi bu güncellemede yeni tasarım dilini kullanıyor. Yeni tasarım, beyaz alana ve temiz çizgilere vurgu yaparken, daha minimalist bir estetiğe sahip.

Ayrıca güncelleme, kullanıcı deneyimine dinamizm katan yeni animasyon ve bazı görsel geçişler sağlıyor.

Xiaomi eski güçlü modeline güncelleme sunuyor!

Xiaomi Mi 10 Pro, 2020 yılında piyasaya sürülürken, kutudan Android 10 tabanlı MIUI 11 ile çıkış yapmıştı. 2 Android ve 3 MIUI güncellemesi alan cihaz, yayınlanan bu son MIUI 14 güncellemesi ile cihaz 3. Android ve 4. MIUI güncellemesini almış olacak. Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümünün derleme numarası ise V14.0.1.0.TJAEUXM’dir. Dilerseniz güncellemenin değişiklik günlüğüne bir göz atalım.

[MIUI 14] : Hazır. Kararlı. Canlı.

[Öne Çıkanlar]

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.
  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.

[Kişiselleştirme]

  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.
  • Süper simgeler, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracaktır. (Süper simgeleri kullanabilmek için Ana ekranı ve Temaları en son sürüme güncelleyin.)
  • Ana ekran klasörleri, en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları öne çıkararak onları yalnızca bir dokunuş ötenizde tutar.

[Daha fazla özellik ve iyileştirme]

  • Ayarlar’da arama artık daha gelişmiş. Sonuçlardaki arama geçmişi ve kategoriler ile artık her şey çok daha net görünüyor.
[Sistem]
  • Android 13 tabanlı kararlı MIUI 14
  • Android Güvenlik Düzeltme Eki Nisan 2023’e güncellendi. Arttırılmış sistem güvenliği.
Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guncel/xiaomi-avrupa-bolgesi-icin-yeni-guncelleme-yayinladi-643701f5001312432836f5f1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli