user
e
sv

NVIDIA’dan Counter Strike 2 desteği: Gecikme azalacak!

739 okunma — 07 Nisan 2023 08:59
Counter Strike 2 NVIDIA Reflex özelliğine sahip olacak! Bu özellik sayesinde oyun içinde gecikme büyük ölçüde azalacak.

Geçtiğimiz günlerde Counter Strike: Global Offensive, yeni oyununun duyurusuyla birlikte oldukça yükselişe geçti. Öyle ki pek çok oyuncunun heyecanla beklediği Counter Strike 2’nin duyurulması sayesinde CS:GO çıkışından 10 yıl sonra bile anlık oyuncu sayısı rekoru kırdı. Şimdi ise açıklamaya göre Counter Strike 2 NVIDIA Reflex desteği alacak. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Counter Strike 2 NVIDIA Reflex desteğine sahip olacak!

NVIDIA Reflex teknolojisi, farenizden tıkladığınız tuşun etkisini monitörden görmenizdeki gecikmeyi azaltmak için tasarlandı. Bugüne kadar pek çok rekabetçi oyunda kullanılan teknolojiyi CS:GO oyuncuları uzun süredir bekliyordu. Bugün ortaya çıkan habere göre Valve, Counter Strike 2’ye Reflex özelliğini eklemek için NVIDIA ile beraber çalışıyor.

counter strike 2 nvidia reflex

Rekabetçi oyunlarda gecikme oldukça önemli bir durumda. Bu sebeple neredeyse tüm rekabetçi oyunlarda kullanılan Reflex özelliği, gecikmeyi yüzde 35 gibi yüksek bir değerle azaltabiliyor. GeForce 900 serisi ekran kartları ve üzeri Counter Strike 2’de Reflex teknolojisini etkinleştirebilecek.

NVIDIA gecikme üzerindeki iyileştirmeleri vurgulayabilmek için bir görsel paylaştı. Bu görsele göre GTX 1060’ta gecikme, Intel Core i9-12900K ile donatılmış ve 1440p’de çalışan bir bilgisayarda 26 ms iken 17 ms’ye düşüyor. RTX 3060 ile aynı makinede gecikme 16ms’den 11ms’ye ve henüz duyurulmamış olan RTX 4070’te bu durum 10ms’den 8ms’ye geriliyor.

Apex Legends, Call of Duty: Warzone 2.0, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Valorant gibi oyunların tamamı NVIDIA Reflex teknolojisini kullanıyor. Bu sebeple günümüzde çıkacak olan bir rekabetçi aksiyon oyununun aynı şartlarda yarışabilmesi için bu özellik bir hayli önemli.

Kaynak : https://shiftdelete.net/counter-strike-2-nvidia-destegi-gecikme-azalacak
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli