user
e
sv

Togg T10X vs Honda Civic: Yarış sahnelerini aratmayan video!

169 okunma — 06 Nisan 2023 14:27
Togg T10X test sürüşü yaparken bir Honda Civic tarafından fark ediliyor. Ardından araçlar arasında ufak bir yarış yapılıyor. İşte detaylar...

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülmesinin ardından ön sipariş süreci tamamlanan yerli otomobilimiz Togg sosyal medya da gündem olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere aracın uzun yol testlerinin yapılması, reklam filmi çekimleri ve halka tanıtılması amacıyla araçlar 81 ili gezmek üzere yola çıktı. Yolda Togg T10X araçlarını yakalayan sürücülerse aracın limitlerini deniyor olmalı. En son Bursa Osmangazi köprüsü girişinde ufak çaplı bir yarış videosu ortaya çıkan Togg bu kez de Honda Civic ile sahnede. İşte detaylar…

Honda Civic ve Togg T10X’in ufak çaplı kapışması!

Öncelikle ShiftDelete.Net ailesi olarak videoda her iki otomobil sürücüsünün de yaptığı hareketleri tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz. Açık trafikten ziyade kapalı pist alanlarında bu tarz denemelerin yapılması gerektiğini hatırlatarak güvenli sürüşler diliyoruz. Şimdiyse haberimize geçiyoruz.

Sahnede dediğimiz gibi Anadolu renginde bir Togg T10X ve Honda Civic var. Video Instagram’da paylaşılmasının ardından viral oldu. Video da bir Honda Civic anayolda ilerlerken önündeki Togg T10X’i fark ediyor ve aracın limitlerini merak ediyor. Sonrasındaysa ufak çaplı bir yarış yapılıyor.

Honda Civic sürücüsü Togg T10X’i yakalamak için gaza basıyor. Tabi bu sırada Togg T10X elektrikli motoru sayesindeki tork gücü ve atikliğini kullanarak farkı arttırıyor. Araç aradaki mesafeyi açarken manevra kabiliyetlerini de sergiliyor. Her ne kadar tasvip etmesekte Togg’un kabiliyetlerini görmek açısından güzel bir test videosunun ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Videonun ilerleyen kısımlarında yoldaki trafik azalıyor ve yol açılıyor. Bu sırada T10X gaza basmaya devam ediyor Honda Civic’te aracı kovalamaya başlıyor. Bir yerden sonra Togg T10X hızlanmayı bırakıyor ve yavaşlıyor o sırada Civic sürücüsü yerli otomobili yakalayabiliyor. Bu sırada videoda Honda Civic’in hız göstergeleri saatte 210 kilometre hızı gösteriyor.

Tabi burada tam bir Honda Civic vs Togg T10X karşılaştırması beklemek yanlış. Sonuç olarak araçların beygir güçleri birbirine çok yakın değil ve Togg elektrik motoruna sahip olduğu için vites geçişi gibi ara boşluklarla zaman kaybetmeden direkt tüm tork gücünü aktarabiliyor. Tabi bu sayede araç bir anda hızlanmaya başlıyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/togg-t10x-vs-honda-civic-video
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli