user
e
sv

Apple, iPhone 15 ile üretimde bir ilke imza atacak!

404 okunma — 06 Nisan 2023 00:48
iPhone 15 üretimi Çin dışına çıkarılıyor. Apple'ın ilk kez standart iPhone'u (iPhone 15) Hindistan'dan dağıtacağı belirtildi.

Apple’ın bir süredir üretim zincirini Çin dışına çıkarmaya çalıştığını biliyoruz. Daha önce Tayvan, Hong Kong ve Vietnam gibi ülkelere yatırım yapan Apple, iPhone 15 serisinde bir ilke imza atabilir. Buna göre Hindistan, yeni iPhone ailesinin standart modellerini sevk eden ülke olabilir.

Standart iPhone 15 üretimi Hindistan’da yapılacak

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, iPhone 15 üretimini Çin dışında bir ülkeye taşımak istiyor. Potansiyeli en yüksek ülkenin ise Hindistan olacağı belirtldi. Ülkenin; Wistron, Foxconn ve Pegatron gibi Apple’ın önde gelen üretim ortaklarına ev sahipliği yaptığını biliyoruz.

Apple, Covid-19 karantinaları ve ABD-Çin arasındaki gerilim yüzünden Çin’deki sevkiyatlarını farklı ülkelere taşımak istiyor. Ancak bunun için üretim ortaklarının fabrikalarına danışmak zorunda. Hindistan ise üretimi çeşitlendirmek için ideal bir yer olabilir.

Apple’ın önümüzdeki iki yıl içinde Hindistan’daki iPhone üretimini üç katına çıkarması bekleniyor. Jabil gibi yerel üretiiclerin standart iPhone 15’in kasasını üreteceği biliniyor. Ancak bazı Hintli üreticilerin kalite kontrol sorunları olduğuna dair raporlar var. Bu da Apple’ın standart iPhone 15 modellerinin üretimini Hindistan’da sınırlamasına yol açıyor.

Apple’ın iPhone 15 modellerini Hindistan’da üretme ve satışa sunma kararının fiyatları nasıl etkileyeceği belirsiz. Ancak Çin’deki fabrikaların farklı ülkelere taşınması, potansiyel zam anlamına geliyor. Şirketin iPhone 15 ailesinden fiyat güncellemesine gideceği de uzun süredir düşünülüyor.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro’larda yer alan hap şeklindeki delik çentik ve Dinamik Ada özelliklerini alacak. Fakat ekranları aynı olmayacak. Zira bu iki modelin 60 Hz yenileme hızı sunan panellere sahip olacağı belirtiliyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/iphone-15-uretimi-hindistan
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli