user
e
sv

Google Bard erişim açılıyor

739 okunma — 27 Mart 2023 08:38
Google, ilk tanıtıldığından beri Twitter’da yanlış bilgiler yaydıktan sonra Bard sohbet robotunun yanıtlarını iyileştirmek için kolları sıvadı. Şirket pratik olarak tüm hizmet paketine üretken yapay zeka özellikleri de ekledi.

Bard sohbet robotuna erişim ise birkaç kişiye özel tutuldu. Dün bazı Pixel kullanıcılarının Google’ın botunu test etmek için davet aldıkları ortaya çıktı ve bugün şirket “Bard’a erişimi açmaya başladığını” söyledi.

Üründen sorumlu başkan yardımcısı Sissie Hsiao ve araştırmadan sorumlu başkan yardımcısı Eli Collins, “Bard yazmamıza yardım etti” başlıklı bir blog gönderisinde insanları bard.google.com’a kaydolmaya davet etti. Şirket, bugün ABD ve Birleşik Krallık’takilere erişim sağlamaya başlayacağını ve “zaman içinde daha fazla ülke ve dile genişlediğini” söyledi. Çift, daha fazla kişiye erişimi açmanın “Bard’ı iyileştirmede bir sonraki kritik adım” olduğunu söyleyerek, daha geniş bir testçi tabanından geri bildirim almanın çok önemli olduğuna dikkat çekti.

ChatGPT veya Microsoft’un Bing AI’sında olduğu gibi, yapmacık bir dizi anahtar kelime yerine doğal bir dil kullanarak Bard ile bir arkadaş gibi konuşabileceksiniz. Hsiao ve Collins, “Bard’dan bu yıl daha fazla kitap okuma hedefinize ulaşmanız, kuantum fiziğini basit terimlerle açıklamanız veya bir blog gönderisinin ana hatlarını çizerek yaratıcılığınızı ateşlemeniz için size ipuçları vermesini isteyebilirsiniz” dedi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli