user
e
sv

Twitter, bir kez daha spam’a karşı savaş başlattı

205 okunma — 22 Mart 2023 10:32
Popüler sosyal medya platformu Twitter, bir kez daha spam ile mücadeleye girişti. Ancak bu defa savaş daha çetin geçecek gibi görünüyor.

Elon Musk’ın kontrolüne geçtikten sonra, birçok önemli değişime uğrayan Twitter, bu sefer de spam yorumlara savaş açtı. Elon Musk, Twitter’da yanıtların nasıl işleyeceğine ilişkin tamamen yeni bir yol sunuyor. Bazıları bu değişikliği Twitter Blue’u özendirmenin bir başka yolu olarak görse de, Musk değişikliği botlar ve sahtekarlarla mücadele mekanizması olarak tanımlayarak savunuyor.

Dürüst olmak gerekirse, bu değişikliği getirmek için makul bir motivasyon gibi görünüyor. Twitter, platform olarak botlar veya gerçek hayattaki dolandırıcılardan hedefli spam saldırılarıyla ün saldı. Bu sadece kullanıcılara bir tehlike oluşturmakla kalmıyor üstüne herkesin uğraşmak zorunda kaldığı sinir bozucu yorumlar olarak devam ediyor.

Twitter, bir kez daha spam’a karşı savaş başlattı

Peki plan nedir? Musk’ın konuyla ilgili kendi paylaşımına göre, kullanıcılar önce takip ettikleri kişilerin yanıtlarını görecekler, ardından Twitter Blue‘a kaydolan doğrulanmış kullanıcılardan gelen yanıtları ve nihayetinde diğer tüm yanıtları görecekler.

Musk burada açık bir şekilde, kendi Tweet’inde “Aldığınız şey, ödediğiniz bedele bağlıdır.” diyerek stratejisini ortaya koyuyor. Kendisine karşı dürüst olması, onu popüler bir figür haline getiren temel nedenlerden biri. Ancak bu dürüstlük her zaman Elon Musk’ın elini güçlendirir mi işte orası bilinmez. Bakalım Twitter’ın bu yeni değişimi kullanıcıları tarafından nasıl yorumlanacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/twitter-bir-kez-daha-spama-karsi-savas-baslatti-641a8e1ee2b2174f8b5475c3
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli