user
e
sv

Sims rakibi oyun ön siparişe açıldı!

259 okunma — 21 Mart 2023 12:29
Paradox Interactive Sims rakibi oyunu Life By You'yu tanıttı. İşte oyunla ilgili detaylar ve oyunun fiyatlandırması...

Türkiye’de oldukça sevilen Sims’ bir rakip daha geliyor. Paradox Interactive’in çıkardığı Life By You oyununun ön sipariş dönemi başladı. Stratejik yaşam simülasyonu olarak adlandırılan türe yeniliklerde getiren oyun şu an sadece Epic Games üzerinden ön siparişe açılmış durumda. İşte Sims rakibi ve detayları…

Sims alternatifi mi? Sims rakibi mi?

İsveçli oyun geliştiricisi Paradox Interactive bilindiği üzere Cities Skylines oyununda yapımcısı. Yine Türkiye ve dünya genelinde oldukça sevilen bu şehir kurma simülasyonunda bir belediye başkanı gibi şehrimizi düzenliyor ve yönetiyorduk. Marka sevilen oyun serileri arasında bir oyun daha ekleme niyetinde.

life by you

Şirket Life By You oyununu Mart ayı başlarında yaptığı etkinlikte tanıttı. Marka ayrıca etkinlikte Cities Skylines II’yi ve Xbox ile yaptıkları iş birliğini de duyurdu. Yapımcı şirket Life By You’yu bir alternatif olarak değil direkt Sims rakibi olarak piyasaya süreceklerini belirtti.

Valve’nin efsaneleşmiş serisine yeni versiyonu yolda. Marka yeni Counter Strike oyunu için tescil patentlerini aldı. İşte detaylar…

Sims serisinin ilk oyunu 4 Şubat 2000 tarihinde piyasaya çıktı. 23 yıl boyunca yaşam simülasyonu kategorisinde egemenlik süren Sims’in son oyunuysa 2014 yılında çıktı. Paradox’un aradan geçen 9 yıllık süreçteki boşluğu fark ederek Life By You üzerinde kafa yormaya başlamış olması muhtemel.

Sims’ten farkı ne?

İki oyunda temelde yaşam simülasyonu. Her iki oyunda da bir aile, iş ve arkadaşlık ilişkileri kuruluyor. Ancak Life By You, Sims’ten daha fazla detay barındırıyor. Mesela her iki oyunda da karakterlerin dış görünümlerindeki en ufak ayrıntılara kadar detaylandırma yapabiliyorsunuz. Ancak Life By You oyunu size karakterlerinizin psikoloji ve ruhsal durumlarını da özelleştirme imkanı sağlıyor.

Oyunla alakalı yayınlanan videoya baktığımızdaysa gerçekten çok kapsamlı ve detaylı bir özelleştirme tablosu görüyoruz. Bu tarz yaşam simülasyonlarında bilindiği üzere ev dekorasyonları çok önemlidir. Oyun size gerçekten sayısız seçenek sunuyor. Ancak yine de istediğiniz ürünü bulamadıysanız kendiniz de eşya tasarımı yapabiliyorsunuz

Şu an Epic Games’te ön sipariş verebilirsiniz. Platformda oyun ön siparişe özel 340 TL fiyat etiketine sahip. Bu yıl sonunda yani 12 Eylül 2023 tarihinde Steam ve Epic Games üzerinden oyun erken erişimle gelecek. Oyunun Steam fiyatıysa henüz belli değil.

Kaynak : https://shiftdelete.net/sims-rakibi-oyun-on-siparise-acildi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli