user
e
sv

Google Pixel 8 özellikleri sızdırıldı! İşte detaylar

194 okunma — 19 Mart 2023 12:28
Geçtiğimiz günlerde sızdırılan Google Pixel 8 Pro görsellerinin ardından Pixel 8 serisinin teknik özellikleri ortaya çıktı.

Sızdırılan bilgilere göre Google, akıllı telefon pazarında rekabeti artırmak için Pixel 8 ailesine yapay zeka destekli video düzeltme teknolojisi ekleyecek. Bu yıl tanıtılması beklenen Google Pixel 8 ve 8 Pro modellerinin özellikleri sızdırıldı.

Google Pixel 8 ve 8 Pro özellikleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan Pixel 8 Pro görselinin ardından bugün Pixel 8’in render görüntüleri ortaya çıktı. Google Pixel 8 modeli, 6.2 inç ekran ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Google Pixel 8 ve 8 Pro özellikleri ortaya çıktı

Her iki modelde de Google tarafından geliştirilen Tensor G3 işlemciye yer verilecek. İddiaya göre Google, Samsung ile işlemci konusunda işbirliği yapacak. Tensor G3 işlemcinin Samsung tarafından üretilecek Exynos 2300’ün modifiye edilmiş hali olacağı belirtiliyor.

Tanıtım tarihi yaklaşan Find X6 Pro serisine ilişkin resmi paylaşımlar gelmeye devam ediyor. İşte ayrıntılar…

Google, Pixel 8 Pro modelinde üçlü kamera dizilimine yer verecek. 1 adet ana kamera, bir adet telefoto kamera ve ultra geniş açılı kamera kullanılacak. Bununla birlikte, cihazda LiDAR sensörün de yer alacağı belirtiliyor.

Google Pixel 8, selefine kıyasla 150,5 x 70,8 x 8,9 mm veya 5,1 mm daha kısa, 2,4 mm daha dar ve 0,2 mm daha ince olacak. Cihazın arka tarafında ise selefine göre daha büyük kamera alanına yer verilecek.

Google, Pixel 7 ailesi ile birlikte Tensor çipinin makine öğrenimi yeteneklerini kullanan yeni bir “Fotoğraflar için bulanıklık giderme” aracını tanıttı. Sızdırılan bilgilere göre şirket, Pixel 8 serisinde “Videolar için bulanıklık giderme” teknolojisi için çalışmalarını tamamladı.

Google’ın fotoğraflar için bulanıklık giderme özelliğine gösterdiği ilgi göz önüne alındığında, teknolojinin yakın zamanda videoları da destekleyeceği tahmin ediliyor. Henüz test aşamasında olan teknoloji, videolarda gözle görülür bir etki yaratmıyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/google-pixel-8-ve-8-pro-ozellikleri-ortaya-cikti
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli