user
e
sv

ZTE nubia Z50 Ultra, Geekbench performans testinde görüldü

288 okunma — 10 Mart 2023 08:06
Hatırlanacağı gibi ZTE’nin nubia Z serisinin son üyesi nubia Z50, aralık ayında piyasaya sürülmüştü. Z50 serisini genişletmeye devam eden ZTE, bu hafta da nubia Z50 Ultra’yı kullanıcılarla buluşturacak.

Yakın zamanda resmi olarak tanıtılması beklenen ZTE nubia Z50 Ultra, resmen tanıtılmasına günler kala Geekbench performans testinde karşımıza çıktı. Geekbench veri tabanında yer alan bilgiler sayesinde telefonun teknik özellikleri hakkında merak edilen pek çok detay da netlik kazandı.

ZTE’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu, tek çekirdekli testten 1494 puan, çok çekirdekli testten ise 5121 puan aldı. Her iki puan da son dönemde çıkan Snapdargon 8 Gen 2 yonga setli telefonların sonuçlarıyla epey yakın. Bu da telefonun tahmin edildiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağını doğruluyor.

Geekbench veri tabanında yer alan bilgiler, telefonun daha çıkışta Android 13 işletim sistemiyle geleceğini gösteriyor. Telefonun 12 GB RAM’e sahip olduğu görülüyor. Ancak performans testine yollanan bu 12 GB’lık versiyonun yanı sıra daha düşük ya da daha yüksek RAM kapasitesine sahip bazı modellerin de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonun dahili depolama alanı ve batarya kapasitesi gibi detaylar ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Neyse ki bunları öğrenmek için uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Yukarıda da belirttiğimiz gibi telefon yarın resmi olarak tanıtılacak. Böylece tüm bu sorular cevap bulacaktır. Gelişmeler için takipte kalın.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/inceleme/zte-nubia-z50-ultra-geekbench-performans-testinde-goruldu
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli