user
e
sv

VW sahiplerini sevindiren gelişme! Tamamen ücretsiz!

175 okunma — 09 Mart 2023 19:01
Volkswagen, en önemli özelliklerini ücretli hizmetlere bağlamanın risklerinden biriyle uğraşıyor.

Marka, ABD Chicago banliyösündeki bir araba hırsızlığının ardından 2020 ila 2023 model yılı çoğu araç için Car-Net bağlantılı acil servisini beş yıl boyunca ücretsiz yapıyor. Hırsız, iki yaşındaki oğlu hala içindeyken bir annenin Atlas SUV’sini çalmış, ancak polis bir VW temsilcisini Car-Net’i yeniden etkinleştirmeye (deneme süresi sona ermişti) ve 150 dolar ödemeden arabanın konumunu izlemeye yardım etmeye ikna edememişti. Bir dedektif, ücret ödenene kadar arabanın ve çocuğun yerini çoktan bulmuştu.

Ücretsiz Car-Net erişimi bundan sonra, (hangisi daha sonraysa) satıştan sonra beş yıl veya 1 Haziran2023 (teklifin geçerlilik tarihi) boyunca devam edecek. Özellik araç sahibi bir myVW hesabı oluşturduğunda ve ilgili hizmet şartlarını kabul ettiği anda yürürlüğe girecek. Özellikle birlikte, içten yanmalı motor modelleri için otomatik çarpışma bildirimleri, acil durum yardımı, çalıntı araç konumu ve hırsızlık önleme uyarıları alınırken, ID.4 alıcıları çarpışma bildirimi ve acil yardım özelliklerine sahip olacak.

VW sahiplerini sevindiren gelişme! Tamamen ücretsiz!

Müşteri Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Rachel Zaluzec, hırsızlığa verilen yanıtı “süreç hatası” olarak tanımlıyor. Yönetici, VW’nin ne olduğunu araştırdığını ve “gelecek için doğru olanı yapmak” için harekete geçeceğini de sözlerine ekledi.

Temsilcinin yanıtı, ille de bağlı acil durum hizmetlerine özgü değil. Örneğin GM’den OnStar, bir araba kaçırma veya adam kaçırma durumunda polisle “hemen” iletişime geçeceğini ve bir arabanın yerini izlemeye başlayacağını açıklıyor. Daha az acil durumlarda OnStar, sahibinin polis raporunu doğruladığında çalıntı bir arabanın izini sürmeye başlıyor.

Olay, daha fazla otomobil üreticisinin, daha önce performans yükseltmeleri ve ısıtmalı koltuklar gibi tek seferlik satın almalar da dahil olmak üzere, araba özelliklerini aboneliklere tabi tutmasıyla ortaya çıktı. Stratejinin arkasında bir sır yok: bu, bir otomobil müşteriye ulaştıktan sonra da uzun süre devam eden istikrarlı bir gelir akışı yaratıyor. Bununla birlikte, acil servisler söz konusu olduğunda, yaşamı tehdit eden durumlarda olabilecek sahiplere yardım etme girişimlerini potansiyel olarak karmaşık hale getirebilir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/otomobil/vw-sahiplerini-sevindiren-gelisme-tamamen-ucretsiz-6409c9764f6622490f252435
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli