user
e
sv

TikTok Onlyfans benzeri bir özelliğe kavuşuyor

273 okunma — 09 Mart 2023 11:30
TikTok'un YouTube'a meydan okumak ve içerik oluşturucuların platformlarında daha fazla kazanmasına yardımcı olmak için yeni bir planı var.

Şirket, içerik oluşturucuların “premium” video koleksiyonları için ücret almalarına olanak tanıyan yeni bir özellik olan Series’i kullanıma sunuyor.

Bir “dizi”nin parçası olan videolar, diğer TikTok videolarından birkaç yönden farklı olacak. İlk olarak, videolar 20 dakikaya kadar uzayabiliyor, bu da platformdaki diğer çoğu video için on dakikalık sınırın iki kat demek. Ve diğer TikTok içeriğinin aksine, dizi içeriği bir ödeme duvarının arkasında olacak, yani klipler uygulamanın tavsiyelerinde görünmeyecek veya tipik TikTok videoları kadar kolay paylaşılamayacak.

Dizi yaratıcıları, video koleksiyonlarına erişim için 0,99 ABD doları ile 189,99 ABD doları arasında değişen tek seferlik ödeme seçenekleriyle ücretlendirme konusunda esnekliğe sahip olacak. Bir blog gönderisinde TikTok, içerik oluşturucuların “özel içeriklerinin değerini en iyi yansıtan” miktarı seçmekte özgür olduklarını belirtiyor.

TikTok Onlyfans benzeri bir özelliğe kavuşuyor

Bu özellik, içerik oluşturucuların videolarından platformdaki mevcut para kazanma özelliklerinden daha fazla para kazanmalarına yardımcı olabilir.

İlginç bir şekilde TikTok, en azından şimdilik, içerik oluşturucuların Series gelirlerinden bir pay almayı planlamadığını söylüyor. Şirketin bir sözcüsü, “sınırlı bir süre için” içerik oluşturucuların uygulama mağazası ücretleri hariç “kazançlarının %100’ünü” alacağını söyledi. Bu, TikTok’un yeni uzun biçimli videoları, artan gelir potansiyeli nedeniyle içerik oluşturucuların genellikle daha uzun videolar için tercih ettiği YouTube ile daha rekabetçi hale getirmesine yardımcı olabilir.

Tabii ki, birçok şey, bireysel TikTokker’ların yeni ödeme duvarı özelliklerini nasıl kullandıklarına ve hayranlarının daha özel içerik için buraya gelmeye istekli olup olmadığına bağlı. Şimdilik, yalnızca birkaç “seçilmiş” içerik oluşturucunun Serilere erişimi var, ancak şirket, “önümüzdeki aylarda” daha fazla içerik oluşturucunun başvurularını kabul etmeye başlayacağını söylüyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/tiktok-onlyfans-benzeri-bir-ozellige-kavusuyor-640861412bedb225c22d878c
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli