user
e
sv

Katlanabilir akıllı telefon akımına yeni bir isim daha katılıyor!

326 okunma — 09 Mart 2023 15:54
Katlanabilir akıllı telefon sektöründe rekabet kızışırken arenaya yeni oyuncular katılıyor. Bu markalardan yenisi ise Meizu olacak.

Katlanabilir akıllı telefon arenasının öncüleri, Samsung, Vivo, Oppo ve Huawei sıkı bir rekabet içerisinde. Şimdi ise Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Meizu, bu sıkı rekabetin içerisinde 2023 yılı içerisinde giriş yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz günde OnePlus markası da ilk katlanabilir cihazı üzerinde çalıştığını belirtmişti. Görünen o ki, çoğu firma bu sektöre giriş yapmak istiyor. Peki konumuzun odak noktası olan Meizu markasının ilk katlanabilir telefonu hakkında neler biliyoruz?

Meizu, ilk katlanabilir akıllı telefonunu 2023 yılında tanıtacak

Meizu Başkan Yardımcısı, Huang Zhipan, markanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu 2023‘ün sonuna kadar piyasaya süreceğini açıkladı. Akıllı telefon hakkında hedeflenen çıkış tarihi hariç hiçbir detay paylaşılmadı.

Meizu 20
Meizu 20’nin altın renk seçeneği. (Weibo)

Diğer yandan katlanabilir akıllı telefonların üst sınıfa hitap ettiğini hatırlarsak, Meizu markasının ilk katlanabilir cihazının amiral gemisi düzeyde özellikler taşıyacağını tahmin edebiliriz. Yine de şirketin bütçe dostu bir katlanabilir modele yanaşması da mümkün çünkü marka geçmişte uygun fiyatlı modellere odaklanıyordu.

Katlanabilir modelin yanı sıra Meizu çok yakın tarihte Meizu 20 isimli yeni bir akıllı telefon serisini de tanıtacak. Meizu 20 ve Meizu 20 Pro modellerini kapsayacak olan serinin Pro modeli Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini taşıyacak. Böylelikle uzun bir süreden sonra markadan amiral gemisi bir telefon görüyor olacağız. Serinin yakında tanıtılması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/katlanabilir-akilli-telefon-akimina-yeni-bir-isim-daha-katiliyor-6409041ac5317d365a2a1ca0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli