user
e
sv

Sınırları zorlayacak M3 iMac geliyor! İşte tarih

190 okunma — 06 Mart 2023 08:26
M3 iMac hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Apple, performansıyla sınırları zorlayacak yeni iMac'i test etmeye başladı.

Apple, M2 MacBook Air ve Mac Mini gibi modelleriyle bilgisayar pazarındaki hakimiyetini artırdı. Şirketin son zamanlarda çok daha güçlü bir iMac üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bloomberg’den Mark Gurman, M3 işlemcisine yer verecek yeni iMac’in detaylarını paylaştı. İşte M3 iMac boyutu, renkleri ve olası lansman tarihi.

M3 iMac: Boyutu, renkleri ve lansman tarihi

Bloomberg editörü Mark Gurman’a göre yeni nesil iMac, J433 ve J434 kod adlarıyla şu anda mühendislik testlerine tabi tutuluyor. Apple’ın, “güncellenmiş M-serisi” çipi ile üretim testleri yaptığını bildirdi. Gurman çipin adını belirtmese de, daha önce şirketin M3 iMac üzerinde çalıştığını söylemişti.

Yeni nesil iMac’in boyutuna gelince, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan iddialar, Apple’ın 24 inçlik bir sürüm üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Gurman, bir sonraki iMac’in 24 inç boyutunda olacağını belirterek bu raporu doğruladı.

Yükselmeye devam eden Android dünyası, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile birlikte zirveye çıkıyor. İşte ayrıntılar…

Mühendislik testlerine sokulan yeni iMac; gümüş, mavi, pembe ve turuncu dahil olmak üzere M1 iMac ile aynı renklere sahip olacak gibi duruyor. Raporda sarı, yeşil veya mordan özel olarak bahsedilmese de, bu renkler M3 iMac ile tekrar satışa sunulabilir.

Gurman, yeni iMac’in geliştirme aşamasında oldukça ilerlemiş olmasına rağmen, en az üç ay boyunca seri üretime geçmesini beklemiyor. Bu, bir sonraki iMac lansmanının en erken 2023’ün ikinci yarısında olacağı anlamına geliyor.

Gurman, iMac’in yanı sıra yakında çıkacak olan MacBook Air’ler ile ilgili bazı detayları da paylaştı. Yeni 13 ve 15 inç MacBook Air’in bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca güncellenmiş bir M-serisi çipe sahip olacağı düşünülüyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/m3-imac-geliyor
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli