user
e
sv

Realme GT 3 meraklı gözleri üzerine topladı

171 okunma — 05 Mart 2023 23:07
Realme GT 3’ün sahip olduğu 4.600 mAh bataryası sadece dokuz buçuk dakikada tamamen şarj olabiliyor ve bu da onu piyasadaki en hızlı şarj olan telefonlardan biri yapıyor.

Hızlı şarjı ile beraber gövdesiayrıca ilginç bir RGB çivili sırtına sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Popüler Nothing Phone 1’in aksine GT 3’ün arka kısmındaki ışıklandırma, arka kısmın tamamını değil, kameralarının sağındaki küçük bir kareyi kapsıyor.

Realme akıllı telefon bunun dışında standart özelliklere sahip. 6.74 inç 144Hz OLED ekranı %100 DCI-P3 kapsamı ve 1.500 Hz dokunmatik örnekleme oranıyla 2772 x 1240 piksel çözünürlüğüne ulaşıyor.

Telefon, Qualcomm’un geçen yıl tasarlanan Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC yongasını üzerinde barındırıyor. Bununla birlikte 16 GB’a kadar bellek 1 TB depolama alanı bulunuyor. Güvenlik için ekran altı parmak izi sensörü bulunuyor.

Telefonun kamera bölümü oldukça sıradan. 8MP ultra geniş lens ve 2MP makro lens ile birlikte 50MP birincil kamera lensi yer alıyor. Öz çekimleri için, ekranın üst kısmında ortalanmış bir delik içine yerleştirilmiş 16MP’lik Samsung sensörü bulunuyor Isı dağılımı için bir buhar odası ve çok katmanlı grafit içeren 8 bileşenli bir soğutma sistemi bulunuyor.

Realme GT 3′ için siyah, beyaz ve mor olarak 3 alternatif renk seçeneği sunulacak ve 5 farklı depolama kapasitesi seçenği olacak. Cihazın fiyatı 649 dolar olacak tam olarak ne zaman satışa çıkacağı şu an için belli değil.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/realme-gt-3-merakli-gozleri-uzerine-topladi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli