user
e
sv

Xiaomi ve Google, akıllı saat için güçlerini birleştiriyor!

347 okunma — 03 Mart 2023 08:03
Xiaomi, Google'ın Wear OS 3 platformuna dayalı bir akıllı saat geliştirecek. Çinli üretici, Google ile ortaklık yapacak.

Android dünyasında giriş seviyesinden amiral gemisine kadar çok çeşitli akıllı telefonlara sahip olan Xiaomi, akıllı saatte istediği başarıyı elde edemedi. Çinli şirket ayrıca Google’ın Wear OS platformunu tam olarak benimsemedi. Kaynaklar, Xiaomi’nin Wear OS 3 üzerinde çalışacak ve Google Play Hizmetleri ile birlikte gelecek yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

Xiaomi’nin Wear OS 3 destekli akıllı saati nasıl olacak?

Akıllı saat sektöründeki birçok marka, Wear OS platformunu kullanıyor. Samsung, Galaxy Watch 5 ile büyük bir sıçrama yaptı ve Fossil Group, çeşitli markaları için Wear OS 3 güncellemelerini kullanıma sundu. Xiaomi de Wear OS 3 destekli yeni bir akıllı saat geliştirmek için çalışmalara başladı.

Wear Os 3 destekli Xiaomi akıllı saatinin “Mi Fitness (Xiaomi Wear)” uygulamasıyla kullanılabilir olması bekleniyor. Bu, mevcut Xiaomi kullanıcılarının yeni akıllı saate geçişini kolaylaştıracak. Aynı zamanda Xiaomi’nin yeni cihazı için mevcut kullanıcı tabanından vazgeçmemesini sağlayacak.

Xiaomi, bugün düzenlediği etkinlikte yeni akıllı saatini ve telefonlarını tanıttı. İşte Xiaomi Watch S1 Pro özellikleri ve fiyatı…

Xiaomi’nin mevcut akıllı saat serisi “MIUI Watch OS” üzerinde çalışıyor. Şirketin bu markayı tamamen terk etmesi kolay olmayabilir. Ancak Çinli üretici, yeni akıllı saati “Xiaomi Watch” markasıyla duyurarak giyilebilir ürün serisinde kafa karışıklığının önüne geçmek istiyor.

Xiaomi, uygun fiyatlı ve uzun pil ömrü sunan modeller ile biliniyor. Wear OS 3’ün de son güncellemelerle pil ömründe başarılı olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Wear OS 3 destekli bir model, akıllı saat sektörüne rekabet katabilir.

Xiaomi geçtiğimiz günlerde Watch S1 Pro modelini duyurdu. Watch S1 Pro, 46mm dairesel bir kadran, paslanmaz çelik bir gövde ve deri kayış ile birlikte geliyor. Cihazın sağ tarafında Huawei Watch GT3 modelinde olduğu gibi biri yuvarlak, diğeri ise gözükmeyen 2 adet düğme bulunuyor. Başlangıç fiyatı ise 299 euro.

Kaynak : https://shiftdelete.net/xiaomi-wear-os-3-akilli-saat
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli