user
e
sv

Xiaomi “Matrix halt etmiş” dedirten yeni AR gözlüğünü tanıttı!

173 okunma — 28 Şubat 2023 16:13
MWC 2023 kapsamında Barselona'da Xiaomi 13 serisiyle birlikte yeni bir AR gözlüğü tanıtan Xiaomi, Sanal gerçeklik evrenine ciddi olarak ilk girişini yaptı. Sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki nesneleri gözlerinize hızlıca yansıtan gözlüğe gelin yakından bakalım.

Xiaomi, MWC 2023 etkinliğinde artırılmış gerçeklik (AR) sahnesine ilk adımı olan gözlüğünü tanıttı. Xiaomi Kablosuz AR Glass Discovery adını taşıyan gözlük tasarımı ve özellikleriyle Matrix’den çıkmış dedirtiyor.

Xiaomi ilk Sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği ve akıllı üretim şirketlerinden biri olan Xiaomi, dün Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2023’te yepyeni konseptiyle yeni bir projeye imza attı. Bu yenilik, Xiaomi’nin dağıtılmış bilgi işlemden yararlanıp aydınlatma ortamına uyum sağlayan retina düzeyinde uyarlanabilir ekran sunan ilk kablosuz AR gözlüğü oluyor.

Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, bireysel deneyim düşünülerek son kullanıcılar için tasarlanmış. 126g ağırlığındaki gözlükler, Snapdragon® XR2 Gen 1 Platformu üzerine inşa edilirken, Xiaomi’nin tescilli düşük gecikmeli iletişim bağlantısına sahiptir. Snapdragon Spaces™ XR Geliştirici Platformu destekli gözlükler, akıllı telefon ile gözlük arasında 3 ms’ye kadar düşük kablosuz gecikme süresi sunarak oldukça iyi bir gecikme ve donanım değerleri sunuyor.

AR gözlükleri, magnezyum-lityum alaşımı, karbon fiber bileşenler ve şirketin kendi geliştirdiği bir silikon-oksijen anot pili gibi bir dizi hafif malzemeye sahip. Ek olarak, on binlerce kafa izleme veri örneği analiz edilerek gözlükler, ağırlık merkezi, bacak mesafesi, açı, burun desteği gibi ayrıntıları ve üstün bir deneyime katkıda bulunması için diğer faktörler dikkate alınarak hassas bir şekilde kalibre edilmiş.

Xiaomi'nin Sanal gerçeklik gözlükleri çok can yakacak!

Xiaomi Kablosuz AR Gözlükleri, sektörde “retina düzeyinde” bir ekrana ulaşan ilk gözlük olma değerini taşıyor. Bir çift MicroOLED ekran içeren serbest biçimli optik modülden yararlanan Xiaomi Kablosuz AR Camı, net bir resim görüntüsü elde etmek için serbest biçimli ışık prizmaları teknolojisiyle geliyor.

AR gözlüklerinin optik modül tasarımı, ışık kaybını en aza indirirken, 1200nit’e kadar göz içi parlaklığıyla net ve parlak görüntüler üreterek AR uygulamaları için güçlü bir temel sağlamakta. Xiaomi Kablosuz AR Glass ayrıca, tek elle ultra hassas saf hareket etkileşimi sağlayan, yenilikçi, kendi kendine keşfedebilen mikro hareket etkileşimine de sahip.

Xiaomi Kablosuz AR Gözlükleri hareket tanıma alanı olarak kullanıcının iç parmak boğumlarını kullanır. Yön, orta parmağın ikinci boğumundan itibaren başlar, işaret parmağının ikinci boğumu ise yukarı yönü temsil ediyor. Xiaomi Kablosuz AR Camındaki mikro hareketler, kullanıcıların kontroller için akıllı telefon kullanmadan uygulamaları seçme ve açma, sayfaları kaydırma ve başlangıç ​​sayfasına dönmek için uygulamalardan çıkma gibi günlük uygulama kullanım işlemlerini gerçekleştirmesine de olanak tanıyor.

 

Cihaz, Mi Share’in uygulama akışı özelliği sayesinde ekosistemde bulunan çeşitli büyük ekran uygulamalarını desteklemekte. TikTok ve YouTube gibi popüler uygulamaları gözlükle birlikte kullanabiliyorsunuz. Sanal gözlüğü minimum Xiaomi 13 veya diğer Snapdragon Spaces uyumlu cihazlarla eşleştirip kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guncel/xiaomi-matrix-halt-etmis-dedirten-yeni-ar-gozlugunu-tanitti-63fda1ed15c5913b90342cd2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli