user
e
sv

Valheim için Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass müjdesi!

163 okunma — 19 Şubat 2023 17:02
Ülkemizde oldukça popüler olan Valheim oyunu, Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass platformlarına nihayet geliyor. Oyunun geliştiricisi Iron Gate Studios, Valheim'in ne zaman bu platformlara geleceğini de açıkladı. İşte tüm detaylar.

Vikingler temalı hayatta kalma oyunu Valheim, 2 Şubat 2021 tarihinde PC için piyasaya sürülmüştü. PC platformunda büyük bir ilgi toplayan oyun, şimdi farklı platformlara açılacak gibi gözüküyor. Valheim geliştiricisi Iron Gate Studios, oyunun Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass platformlarında çıkış yapacağını resmi olarak açıkladı. Peki Valheim bu platformlar için ne zaman gelecek?

Valheim, Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass’e 14 Mart’ta geliyor

Iron Gate Studios’un son açıklamasına göre Valheim, Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass’e 14 Mart 2023 tarihinde gelecek. Oyun 2021 tarihinde ilk çıktığında üç hafta içerisinde 4 milyon kopya satmıştı ve o yılın Temmuz ayına kadar 7 milyona ulaşmıştı.

Valheim
Valheim oyunundan bir kesit.

Şimdi ise Valheim, belirttiğimiz tarihte Xbox Series X/S ve Game Pass platformlarına çıkarak aynı başarıyı elde etmeyi hedefliyor. Ayrıca Valheim’in bu platformlardaki çıkışı için bir fragman yayınlandı. Bunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Şu anda oyun PC platformunda erken erişim süreci ile oynanabiliyor. Peki Valheim, PC için nasıl bir sistem gereksinimlerini istiyordu? Bunu da birlikte hatırlayalım.

Valheim PC sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gereklidir.

İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha sonrası
İşlemci: 2.6 GHz Quad Core veya benzeri
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 950 veya Radeon HD 7970
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gereklidir.

İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha sonrası
İşlemci: i5 3GHz veya Ryzen 5 3GHz
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 580
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/valheim-icin-xbox-series-xs-ve-xbox-game-pass-mujdesi-63f1f8c13e7ab1647345b7ae
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli