user
e
sv

Direksiyona geçin | Logitech G G923 Driving Force

223 okunma — 19 Şubat 2023 13:19

Yarış oyunlarını direksiyon kullanarak oynamanın keyfi bir başka. Bu amaçla satın alabileceğiniz en iyi ürünlerden biri, Logitech firmasının G G923 Driving Force model yarış direksiyonu. Metal ve deri malzemeden üretilmiş, gerçeklik hissi veren direksiyonu ve metalden yapılmış gaz, fren ve debriyaj pedalları ile ayrıca satılan vites koluyla bu set, size adeta gerçek bir aracın içindeymiş gibi hissiyat veriyor.

Şirketin oyun aksesuarlarını pazara sunduğu Logitech G serisinde yer alan Logitech G G923 Driving Force yarış direksiyonu, özel Trueforce adlı geri bildirim teknolojisiyle desteklenmiş durumda. Oyun içi fiziksel efektlere doğrudan bağlanan bu yarış direksiyonu, farklı pistlerden kalkış yaparken son derece gerçeklik hissi veren bir geri bildirime sahip.

Pistonların pompalamasından vites geçişlerindeki gerçekçi etkiye, aracınız hızlandığındaki savrulmalara ve keskin virajlara girdiğinizde yaşayacağınız heyecanlara kadar pek çok etken bu direksiyon setiyle daha iyi fark edilir hâle geliyor. Tüm bu etkenler, oyundan alacağınız keyfi katlıyor.

yarış direksiyonu

Elde dikilmiş deri malzeme

Logitech G G923 Driving Force yarış direksiyonunda kullanılan malzemenin üst düzeyde oluşu dikkatimi çekiyor. Elde dikilmiş deri malzemeyle kaplanan direksiyon, çok gerçekçi his veriyor. Direksiyon çubuklarının anotlanmış alüminyumdan, direksiyon milinin çelikten üretilmiş olması, bu gerçeklik hissini artıran önemli faktörlerden.

900 derece (lock-to-lock) dönüş özelliğine sahip olan direksiyonda, manyetik etkili algılayıcı, Trueforce teknolojili çift motorlu güç geri bildirimi ve aşırı ısınma koruması bulunuyor. Tüm bu sıraladığım özellikler birleştiğinde, oyun oynarken son derece kaliteli bir yarış simülasyonu içinde olduğunuzu fark edebiliyorsunuz.

Yarış direksiyonuyla birlikte gerçeklik hissini daha ileriye taşımak için Driving Force Shifter adlı vites kolunu da satın alabilirsiniz. Elde dikilmiş deri ile kaplı olan, özel koruyucu tabakası bulunan bu vites kolu, yüksek performanslı bir yarış arabası vitesi görünümü ve hissi veriyor. Araç kullanma hissi yaşamanıza destek oluyor.

yarış direksiyonu

Tüm fonksiyonlar elinizin altıında

Oyunlar sırasında ihtiyaç duyacağınız tüm kontroller ve butonlar direksiyon simidinin ortasına yerleştirilmiş. Bu da araç kullanırken, tüm ayarların ve fonksiyonların göz önünde olması anlamına geliyor. Xbox Series X|S, Xbox One, PS5 veya PS4 kontrolleri, oynadığınız oyun ya da tarzınız ne olursa olsun elinizin altında.

Bu yarış direksiyonunun üzerinde LED göstergeyle kullandığınız aracın motorunun devir sayısını (RPM) görebiliyorsunuz. Tabii ki bu özellik, sadece desteklenen oyunlarda geçerli. Hepsinde geçerli olamayacağını not etmek gerek.

Direksiyon hassasiyetinin üst düzeyde tutulmasını ürünün yazılımı sağlıyor. Direksiyon motorlarından geçen akımı izleyen yazılım, voltajı oyun fiziğinden gelen çıkışlara uyacak şekilde sürekli olarak ayarlıyor ve oyunlarda varsayılan ayarların ötesinde kesin doğruluk ve benzeri görülmemiş gerçeklik sunmuş oluyor.

yarış direksiyonu

G HUB ile özelleştirme imkânı

PC kullanıcıları Logitech G G923 Driving Force yarış direksiyonunu, şirketin G HUB oyun yazılımı ile özelleştirme fırsatına sahip oluyor. Direksiyon hassasiyeti, güç geri bildirim düzeylerini ve düğmelerin özelleştirmesini bu yazılımla dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Desteklenen oyunlarda, çekiş, tork ve fren kuvvetini kontrol etme imkânı var. Gelişmiş özellikler, Logitech’in Trueforce teknolojisiyle oyunun entegrasyonunu gerektiriyor. Çift debriyaj başlatma yardımı ile başlangıç çizgisinden daha düzgün ve daha hızlı çıkmak, yine bu teknolojiyle mümkün oluyor.

Bu direksiyon seti PC, Xbox ve PlayStation oyun konsolları ile uyumlu. Bilgisayarda Windows 10 ve üstü işletim sistemi yüklü olması gerekiyor. Xbox tarafında Series X|S veya Xbox One oyun sistemi destekleniyor. PlayStation tarafında ise PlayStation 5 ve PlayStation 4 ile uyumlu olduğunu görüyoruz.

Kaynak : https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/direksiyona-gecin-logitech-g-g923-driving-force/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli