user
e
sv

iPhone 15’in bir özelliği daha netlik kazandı!

228 okunma — 17 Şubat 2023 15:13
Apple’ın yeni iPhone 15’i tanıtmasına 6 ay gibi bir süre var, ancak internet üzerinde yeni iPhone 15 söylentileri yayılmaya başladı. Bu seferki söylenti ise, iPhone 15 Pro modellerinin daha ince çerçevelere sahip yeni bir tasarım ile geleceği yönünde.

Daha önce iPhone 15 Pro serisi için potansiyel yeni tasarımı paylaşan ShrimpApplePro isimli bir sızıntı kaynağı, Salı günü yeni kaynakların bu bilgileri doğruladığı bilgisini haberleştirdi. Sızıntı kaynağına göre, başka kaynaklar da pro’larla ilgili bilgilere katılıyor ve pro’ların çerçevelerinin daha ince olacağını söylüyor.

Orijinal raporda, ShrimpApplePro yaklaşan iPhone 15 hakkında birçok ayrıntı paylaştı. Söylentilere göre, yeni iPhone’lar iPhone 14 serisi gibi aynı ekran boyutlarında yani 6.1 ve 6.7 inç. ebatlarında olacak. Ancak, iPhone 15 Pro’nun daha ince çerçevelere sahip olacağını belirtelim. Sızıntı kaynağı ayrıca önceden söylediği gibi, Pro modellerindeki ekranın Apple Watch’taki gibi kavisli olacağını da belirtti.

iPhone 15’in bir özelliği daha netlik kazandı!

İddialara göre iPhone 15 Pro selefine göre epey gelişmiş bir cihaz olarak tanımlanıyor, çünkü cihazın ayrıca bir titanyum çerçeveye sahip olması bekleniyor. Bu tasarım değişikliklerinin çoğu Pro modelleriyle sınırlı olacak olsa da, normal iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri de bu yıl bazı güzel yükseltmeler alacak. Ayrıca Apple’ın yeni iPhone modelleri için daha parlak ekranlar üzerinde de çalıştığı bildirildi.

Ünlü analist Jeff Pu, geçen ay 9to5Mac tarafından paylaşılan bir raporda, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın, şu anda sadece iPhone 14 Pro modellerinde mevcut olan 48 megapiksel geniş lensi aynen koruyacağını söyledi. Ancak, orta segment iPhone 15 modelleri hala optik zoom için bir telefoto lens veya bir LiDAR tarayıcısına sahip olmayacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/iphone-15in-bir-ozelligi-daha-netlik-kazandi-63ee82dc08eb05080f0c6ec3
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli