user
e
sv

Huawei, Dinamik Ada teknolojisine yeni bir yön vermek istiyor

183 okunma — 17 Şubat 2023 15:42
Çinli teknoloji devi Huawei, Apple’ın en yeni teknolojisi olan Dinamik Ada tasarımını kendine göre yeniden yorumlamak niyetinde.

Huawei’nin, akıllı telefon cihazlarındaki grafiksel erişilebilirlik açısından oldukça ilginç olan kendi dinamik ada özelliğini piyasaya sürebileceği yönünde bir girişimde bulunmaya hazırlanıyor.

Dinamik ada özelliği ilk olarak iPhone 14 serisinde tanıtılmış olup, telefonunuzdaki bildirimleri ve mevcut işlemleri kontrol etmenize olanak tanıyan yeni bir teknoloji. Bu işlemler arasında, oynatma, zamanlayıcı, AirDrop bağlantısı ve Haritalar’daki yön gibi işlemler bulunuyor.

iPhone üreticisi, ekranı değiştirerek ve çentik yerine hap şeklinde bir kesim kullanarak dinamik ada özelliğini tanıttığından bu yana iPhone 14 Pro modelleri gündemden düşmüyor. Dinamik ada’nın temel işlevleri, daha fazla ayrıntı görmek için bildirimleri genişletmek, görev yöneticisi olarak kullanmak ve uygulamalar arasında hızlı geçiş yapmak gibi son derece faydalı işlemler içeriyor.

Huawei, Dinamik Ada teknolojisine yeni bir yön vermek istiyor

Çinli teknoloji devi Huawei ise henüz dinamik ada veya benzer bir özellik için planlarını açıklamadı ancak bu değişikliğin ilk olarak Huawei Nova 11 serisinde görünmesi bekleniyor. iPhone 14 serisiyle benzer şekilde, Huawei Nova 11 serisi yeni bir hap şekilli kesim ekran benimseyecek ve bu tasarım bir Huawei akıllı telefonuna ilk kez eklenecek. Huawei, daha önce delikler, sol üst köşedeki hap şekilleri ve farklı çentik tasarımlarını kullanmış olsa da, bu kesim akıllı telefon türüne ilk defa giriş yapacak.

İlerleyen günlerde gerek Nova 11 serisi gerekse de bu telefonla karşımıza çıkacak olan Dinamik Ada tasarımına ilişkin daha detaylı bilgiler gelmeye devam edecektir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/huawei-dinamik-ada-teknolojisine-yeni-bir-yon-vermek-istiyor-63ee8387e0f697235727d3cd
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli