user
e
sv

ChatGPT desteğini alan Bing gümbür gümbür geliyor!

173 okunma — 14 Şubat 2023 12:08
Arama motoru dünyasında Google’ın çok gerisinde kalan Bing, bu defa arkasına öyle bir rüzgar aldı ki, belki de yıllar süren Google hegemonyası bu defa yerle bir olabilir.

Teknolojinin en güzel yanı; sürekli, bitmez bir güçle gelişmesi ve her defasında yeninin eskiyi yenmesidir. Bu bazen uzun sürer, bazen kısa ancak geçmişe baktığımız zaman yeni markaların eski markaları, yeni teknolojilerin eski teknolojileri ezip geçtiğini çok defa gördük. İşte belki de yine böyle bir dönemde tanıklık ediyor olabiliriz.

Arama motoru denildiğinde akla gelen ilk isim olan Google, uzun yıllardır bu sektörün de en büyük ismi konumunda. İlk yıllarda karşısında duran ve aslında geçmişi Google kadar eski olan Bing ise ilerleyen yıllarda gerilemiş ve rakibi karşısında daha fazla dayanamaz bir duruma düşmüştü. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan ChatGPT furyası işleri tersine çevirebilir.

ChatGPT desteğini alan Bing gümbür gümbür geliyor!

Open AI firmasının destekçilerinden biri olan Microsoft, ChatGPT’yi Bing’e entegre etme konusunda şirket ile anlaşınca bir anda arkasına büyük bir rüzgar almış oldu.

8 Şubat günü tanıtımı yapılan ChatGPT destekli Bing için ön kullanım taleplerini almaya başlayan Amerikalı teknoloji devi, daha ilk günden 1 milyon talep aldığını bu sayının 2. Gün itibariyle 2 milyonu geçtiğini duyurdu. Sırf bu durum bile ChatGPT destekli Bing’e gösterilen ilginin kanıtı olabilir. Ancak asıl durumu Bing’in ChatGPT destekli sürümünün genel kullanıma açılmasıyla göreceğiz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/chatgpt-destegini-alan-bing-gumbur-gumbur-geliyor-63eaaa4adf6b1620cb227187
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli