user
e
sv

Tineco Floor One S3 incelemesi

1479 okunma — 09 Şubat 2023 16:53
Bu videomuzda Türkiye’de adını yakında daha çok duyacağımız yepyeni bir elektrikli süpürgeyi sizlerle tanıştıracağız. Tineco tarafından geliştirilen Floor One S3, süpürmeyi de silmeyi de bir arada yapabilen çok yönlü ve kullanışlı bir ürün. Şimdi isterseniz bu ürünün öne çıkan özelliklerine bakalım, deneyimlerimizi paylaşalım.

Teknolojinin gelişmesiyle evde kullandığımız aletler de daha akıllı bir hale geldi. Akıllı ev aletleri dendiğinde de dünyanın önde gelen markalarından biri olan Tineco, işte bu bahsettiğimiz son teknolojiyi evlere taşıyor ve sunduğu ürünlerle de kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Tineco’nun ürünlerinden biri de Türkiye’de de bulabileceğiniz Floor One S3 adını taşıyor.

Floor One S3, ıslak ya da kuru zeminde çalışan, akıllı vakum ve yıkama sistemine sahip ilk elektrikli Süpürge modeli olma özelliğine sahip. Bu nokta önemli. Çünkü bu süpürge, bir yandan tozları süpürme işlemini gerçekleştirirken, diğer yandan da silme işlemini de yapabiliyor. Yani iki işi bir arada yapabiliyorsunuz. Böylece hem zamandan kazanıyorsunuz hem de kendinizi yormuyorsunuz.

Tineco Floor One S3 incelemesi

 

Tasarımı eve ve ofise gayet uygun. Göze batmıyor, şık bir tasarıma sahip ve bir köşede kullanıma hazır bir şekilde bekliyor. Şimdi akıllara şu soru da gelecektir: Ne kadar ağır, süpürürken beni çok zorlar mı? Şunu açık bir şekilde söyleyebilirim: Ürün öyle çok hafif değil. Ancak bu 4.5 kg ağırlık süpürme sırasında sizi yormuyor. Kullanım sırasında döndürülebilir, ayarlanabilir başlığı ve süpürge tekerleklerinden aldığımız destekle süpürgeyi kolayca kullanabiliyoruz. Bu sayede siz bu ağırlığı hissetmiyorsunuz.

Zaten süpürgenin bu ağırlığa ulaşmasında, hem kirli hem de temiz su haznesini de üzerinde bulundurması önemli bir etken.
Ürünün üst kısmında temiz su haznesi yer alıyor. Ortalama 600 mililitreye kadar doldurabiliyorsunuz. Alt kısımda ise kirli haznemiz var. Süpürme sırasında toplanan tozlar, saç kılları, kahve lekesi vb. atıklar bu hazneye yükleniyor.

Tineco Floor One S3 incelemesi

Süpürge başlığı kısmında da bir rulo fırça yer alıyor. Bu fırça, silme işlemini gerçekleştiriyor. Kutu içeriğinde bu rulodan iki adet çıkıyor. Bu ruloları temizlemek de oldukça kolay. Ürünün tutma kol kısmının üzerinde yer alan damla logolu bir temizleme tuşu yer alıyor. Bu tuşu, süpürgenin bataryası tam doluyken ve şarj esnasında kullanabilirsiniz. Böylece süpürme işlerinizi bitirdikten sonra bu tuşa basarak süpürgenin kendi temizliğini otomatik olarak yapmasını sağlıyorsunuz.

Kirli hazneyi temizlemek de basit. Kirli suyu boşalttıktan sonra tekrar süpürgeye takarak ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tineco Floor One S3 incelemesi

Floor One S3, akıllı bir süpürge. Üzerinde yer alan LED ekran ile süpürgeyi rahatça kullanabilirken, size bazı kolaylıklar da sağlıyor. Bu ekran üzerinden süpürdüğünüz zeminin kir yoğunluğunu görebilirken, yine bu ekran ile emiş gücü, pil ömrü ve sistem durumu dahil olmak üzere süpürgenin performansını takip edebiliyorsunuz.

Kirli ve temiz su haznelerini sürekli yakından takip etmek istemeyenler için de pratik bir çözüm sunulmuş. Örneğin kirli hazne dolduğunda, temiz su deposunun doldurulma zamanı geldiğinde süpürgeniz bu konuda sizi uyarmayı ihmal etmiyor.

Ayrıca Tineco’nun mobil uygulaması da mevcut. Türkçe dil desteği henüz olmasa da, sade bir arayüzü olduğundan uygulamaya hakim olmak çok vaktinizi almayacak. Uygulamayı kullanabilmek için önce eşleştirme yapmamız gerekiyor. Süpürgenizin üzerindeki barkodu taratarak uygulama ile süpürgenizi eşleştirebiliyorsunuz. Böylece süpürgenizin batarya durumunu, kirli ve temiz haznedeki doluluk oranını, süpürge ile yaptığınız günlük kullanımlarla ilgili detaylara uygulama üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Tineco, etkili temizlik için iLoop teknolojisinden yararlanıyor. Akıllı vakum ve yıkama sistemi, daha kolay ve daha derin bir temizlik sağlıyor. Bunun için de emiş gücünü, suyu, temizleme solüsyonlarını ve fırça silindiri hızını gerçek zamanlı olarak algılayarak optimize ediyor. Sert zeminleri ise kuru ve lekesiz bir şekilde bırakıyor.

Tineco Floor One S3 incelemesi

Önemli bir noktanın da altını çizmek istiyorum: Floor One S3, halı üzerinde kullanıma uygun değil. Hem süpürme hem de silme işlemi bir arada yapıldığından halı gibi zeminler yerine düz bir zeminde bu süpürgeyi rahatça kullanabilirsiniz. Özellikle de evcil hayvanın bulunduğu evler için bu ürün temizlik yükünüzü epey hafifletecek.

Son olarak batarya ömründen bahsedelim. Ürün, ortalama 35 dakikaya kadar kesintisiz kullanılabiliyor. Silme ve süpürme işlemini bir arada yaptığını düşünürsek gayet yeterli bir süre. Şarj olma süresi çok kısa olmasa da, zaten priz başında kullanıma hazır beklediğinden bu da bir problem yaratmıyor.

Tineco Floor One S3, genel hatlarıyla başarılı bulduğum bir ürün. Hem temizleme performansından memnun kaldım, hem de telefon üzerinden benimle iletişimde olması ve beni bildirimlerle yönlendirmesi de işimi epey kolaylaştırdı.

Kaynak : https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/tineco-floor-one-s3-incelemesi-6749356
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli