user
e
sv

Huawei’nin akıllı saat meraklılarına yeni bir sürprizi mi var?

233 okunma — 09 Şubat 2023 17:02
Akıllı saat dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Huawei, şimdilerde yepyeni bir model üzerinde çalışıyor olabilir.

Çinli teknoloji devi Huawei, bir zamanlar akıllı telefon sektörünün en önde gelen isimlerinden biriydi. Her geçen yıl satışlarını arttıran ve Android’in en büyük ikinci markası haline gelen Huawei, sonrasında yaşadığı casusluk suçlaması yüzünden bir anda pazar payını büyük ölçüde kaybetmiş ve akıllı telefon sektöründe adeta piyasadan silinmişti. Ancak akıllı saat pazarı için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Her ne kadar akıllı saat sektöründe de işletim sistemi önemi bir unsur olarak kabul görüyor olsa da yine de bu durum akıllı telefonlar kadar baskın değil. Bu sebeple Huawei, akıllı saat pazarında kendi cihaz ve işletim sistemiyle daha fazla ön plana çıkabiliyor. Nitekim yapılan araştırmalara göre, Apple’dan sonra pazarın en büyük ikinci isminin Huawei olarak çıkması, Çinli şirketin başarısının kesin bir göstergesi.

Huawei’nin akıllı saat meraklılarına yeni bir sürprizi mi var?

İşte bu durumu pekiştirmek ve hatta lideri tahtından etmek isteyen Huawei, şimdilerde yeni bir akıllı saat modeli üzerinde çalışıyor. Ancak ortaya çıkan model kodu, bu saatin Huawei Watch 4 ya da Huawei GT4 olarak isimlendirilmeyebileceğini gösteriyor.

Nitekim yeni model kodu AOD-H1 olarak isimlendirilirken, söz konusu seriler ise hep “B” harfi ile başlıyordu. Buradan çıkan sonuç ise Çinli şirket karşımıza yepyeni bir seri ile çıkabilir. Her ne kadar yeni akıllı saate ilişkin eldeki bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı olsa da yakın zamanda bu konuya ilişkin yeni detayların çıkacağını söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/akilli-saat/huaweinin-akilli-saat-meraklilarina-yeni-bir-surprizi-mi-var-63e4ef9de976a6723e239081
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli