user
e
sv

Dünyanın en çok satan oyun konsolları sıralamasında ilginç bir değişim yaşandı

241 okunma — 09 Şubat 2023 19:06
Oyun dünyasının en çok satılan oyun konsolları listesinde artık üçüncü sırada PlayStation 4 yok! İşte listenin en güncel hali.

Teknolojinin gelişmesi oyun dünyasını da peşinden sürüklüyor. Nitekim gelişen teknolojinin gücünü arkasına alan ev tipi oyun konsolları her geçen gün gerek performans gerekse de grafik anlamında gelişmeye ve güçlenmeye devam ediyor. Ancak en yeninin her zaman en çok satan olacağı gibi bir durum söz konusu değil. Hatta birçok sektörde bunun tam tersinin yaşandığını söyleyebiliriz. Öyle ki akıllı telefon dünyasında her gün pek çok yeni amiral gemisi çıkmasına rağmen hala tüm zamanların en çok satılan akıllı telefon modeli hala 2014 yılında piyasaya sürülen iPhone 6.

İşte aslında benzer bir durum ev tipi oyun konsolu kategorisinde de yaşanıyor. PlayStation 5’in fırtına gibi estiği, Xbox Series modellerinin kapış kapış satıldığı şu günlerde bile bu cihazlar en çok satılanlar lisesine girebilmiş değil. Tabi ki bu durumun sebeplerinden biri henüz yeterince yaşlanmamaları ancak yine de listenin zirvesindeki PlayStation 2’yi geçmeleri pek ihtimal dahilinde değil.

Dünyanın en çok satan oyun konsolları sıralamasında ilginç bir değişim yaşandı

Nitekim dünyanın en çok satılan ev tipi oyun konsolu listesinin zirvesinde 155 milyon adetle PlayStation 2 bulunuyor. Geçtiğimiz günkü açıklamaya kadar ikinci sırayı 116,6 milyon adetlik satışıyla PlayStation 4 alıyordu. Ancak artık bu durum değişti. Nintendo tarafından yapılan son açıklamaya göre, Nintendo Switch modellerinin toplam satış adeti 122,5 milyona yükseldi. Yani Nintendo’nun emektar konsolu PlayStation 4’ü geçtiği gibi listenin zirvesindeki PlayStation 2’ye de bir adım daha yaklaştı. Bakalım Nintendo Switch’in nefesi, PlayStation 2’yi geçmeye yetecek mi?

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/dunyanin-en-cok-satan-oyun-konsollari-siralamasinda-ilginc-bir-degisim-yasandi-63e4f1bcb746124cad469e6e
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli