user
e
sv

WhatsApp için çok önemli 2 yenilik geliyor!

1488 okunma — 02 Şubat 2023 00:38
Sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan WhatsApp, gruplar için işleri kolaylaştırmaya devam ediyor.

Sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan WhatsApp, düzenli bir şekilde yeni özellikler getirmeye veya mevcut özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Bu sayede her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran Amerikalı teknoloji devinin, 2022 yılının sonlarına doğru dünya genelindeki aylık aktif kullanıcı sayısını 4 milyar kişiye çıkarttığı biliniyor.

Öte yandan, Amerikalı sosyal medya devinin son zamanlarda gruplara daha fazla önem gösterdiği de bilinen bir gerçek. Hatta birçok kullanıcı, WhatsApp’ın grup yöneticilerinin yetkilerini olağandan fazla şekilde arttırdığını iddia ederek bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getiriyor. Ancak WhatsApp, grupların sosyal medya platformunun en önemli özelliklerinden biri olduğunu ve yöneticilerin de bu bakış açısıyla çok önemli bir misyonu yerine getirdiklerini belirtmeye devam ediyor.

WhatsApp için çok önemli 2 yenilik geliyor!

İşte şirketin son yenilikleri de yine bu düşüncenin paralelinde olacak. Ortaya çıkan yeni bilgiler, WhatsApp’ın grup konusu yani ismi ile grup açıklaması bilgileri için var olan karakter sınırlamalarını genişleteceğini gösteriyor.

Buna göre artık grup konusunu yani ismini belirlerken 25 karakter yerine 100 karaktere kadar isimlendirme yapılabilecekken, grupların açıklaması için geçerli olan 512 karakterlik sınırlama ise 2048 karaktere çıkacak. Üstelik güncellemenin önümüzdeki günlerde dağıtıma çıkacağını ve birkaç gün içerisinde tüm dünya genelindeki WhatsApp kullanıcılarının beğenisine sunulacağını da belirtelim.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/whatsapp-icin-cok-onemli-2-yenilik-geliyor-63da29cc8bdf14106e3d3140
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli