user
e
sv

iPhone 15 serisine ilişkin çok önemli bir özellik daha gün yüzüne çıktı

154 okunma — 27 Ocak 2023 18:57
iPhone 15 modellerini görmemize daha oldukça uzun bir zaman var. Ancak bu süre, yeni akıllı telefonlara ilişkin önemli bilgileri önceden öğrenmemize engel değil.

Akıllı telefon dünyasının en popüler ismi olan iPhone, her yeni modeliyle teknoloji dünyasına yön vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında satışa sunulan iPhone 14 serisi ile uzun bir süre gündemi meşgul eden Amerikalı teknoloji devi Apple, şimdi de iPhone 15 sızıntılarıyla adından bahsettirmeye başladı.

iPhone 15 serisine ilişkin son sızıntılar ise bu telefonların Wi-Fi teknolojisi hakkında fikir veriyor. Eğer ortaya atılan iddialar doğruysa, iPhone 15 serisinde Wi-Fi 6E teknolojisi kullanılacak. Peki bu ne anlama geliyor? Öncelikle bir karşılaştırma yapabilmek için iPhone 14 serisinin kullandığı Wi-Fİ 6 teknolojisinden bahsedelim.

iPhone 15 serisine ilişkin çok önemli bir özellik daha gün yüzüne çıktı

Mevcut akıllı telefonlarda bulunan Wi-Fİ 6 teknolojisi, bu iPhone modellerinin 2,4Ghz ve 5Ghz bantlarında çalışmalarını sağlıyor. Bununla birlikte eğer iddialar doğru çıkar ve iPhone 15 modellerinde Wi-Fi 6E teknolojisini görürsek, bu cihazların 6Ghz bandına terfi ettiğini göreceğiz. Tabi bu durumda da iPhone 15 modelleri selefine göre hem daha yüksek kablosuz hıza ulaşacak hem de daha az sinyal parazitine maruz kalacak.

Öte yandan söz konusu bu 6E teknolojisinin iPhone 15 serisinin tamamına mı geleceği yoksa yine Pro modellerinin mi ön planda tutulacağı konusunda bir netlik olmadığını da belirtelim. Ancak Eylül ayı yaklaştıkça bu bilgiler de daha fazla anlam kazanacaktır.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/iphone-15-serisine-iliskin-cok-onemli-bir-ozellik-daha-gun-yuzune-cikti-63d2f6d411522c76610b3a37
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli