user
e
sv

Çok iddialı! Apple Watch Series 6 özellikleri nasıl olacak?

1277 okunma — 09 Mayıs 2020 17:31
Apple akıllı saatlerinin son halkasını oluşturacak olan Apple Watch Series 6 için iddialı özellikler konuşuluyor. Peki ama bu özellikler neler?
Apple akıllı saatlerinin son halkasını oluşturacak olan Apple Watch Series 6 için iddialı özellikler konuşuluyor. Peki ama bu özellikler neler?

Giyilebilir teknoloji sektörüne gereken önemi veren şirketlerin başında gelen Apple, akıllı saatleri ile başarılı satış rakamları elde ediyor. iPhone akıllı telefonlar ile uyum içerisinde kusursuz bir şekilde çalışan bu saatler, sahipleri için kolay bir kullanım sunuyor. ABD merkezli şirketin yaz ayları sonunda iPhone 12 ailesi ile beraber tanıtmayı düşündüğü Apple Watch Series 6 için ise teknoloji dünyasının beklentisi fazlasıyla yüksek. Zira serinin beşinci modelinde fazla bir yenilik sunulmamış ve bu da bazı hayal kırıklıklarına yol açmıştı.

Çok iddialı! Apple Watch Series 6 özellikleri nasıl olacak?

Bu kez bir hayal kırıklığına yol açmak istemeyen şirket yetkilileri, çalışmalarına titizlik içerisinde devam ediyor. Bu durumdan dolayı da bahsi geçen saate eklenecek olan yeni özelliklere dair iddialar da gün geçtikçe çoğalıyor.

Öyle ki, Apple Watch Series 6’nın gereken durumlarda sahibinin kandaki oksijenini ölçerek panik atak tespiti yapabileceği iddia ediliyor. Eğer saat kullanıcının panik atak olduğuna karar verirse onu uyaracak. Bu sayede kişiler böyle bir rahatsızlığının olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilecek ve vakit kaybetmeden doktoruna danışabilecek.

Apple Watch Series 6 özellikleri yalnızca bununla da sınırlı kalmayacak. Ayrıca geçen sene çıkan modele göre yeni nesil  saat suya karşı çok daha dayanıklı hale getirilecek. Bunların yanı sıra cihaza eklenecek özelliklerden bir diğeri de Touch ID olacak.

Böylelikle kullanıcılar sürekli olarak parola girmek zorunda kalmayacak ve parmak izleri ile beraber saat daha güvenli hale gelecek. Son olarak alınan duyumlara göre Apple Watch Series 6 uyku takibi de yapabilecek.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli